MICHELIN: ATLAS FRANCJI 2012 Z APLIKACJĄ NA iPADA

Nowa edycja drogowego i turystycznego atlasu Michelin po Francji 2012 jest już w sprzedaży. Nowością jest między innymi rozdział dotyczący bezpieczeństwa drogowego. Atlas jest też dostępny w aplikacji na iPada.

W nowej edycji po raz pierwszy znalazł się rozdział „Alarm Bezpieczeństwa”. Pokazano w nim wszystkie drogi wymagające jazdy ze szczególną ostrożnością, takie jak strome zbocza oraz wiele innych trudnych lub niebezpiecznych odcinków francuskich dróg. Zgodnie z rekomendacjami rządowymi Michelin używa w Atlasie „wykrzyknika” jako piktogramu wskazującego ryzykowne trasy oraz takie gdzie mogą być zainstalowane fotoradary.

Wszystkie strony atlasu są laminowane dzięki czemu zestaw map jest bardziej odporny na zniszczenia. Dodatkowo podróżni mogą pisać po laminowanych stronach wszelkimi rodzajami długopisów, a później usuwać napisane komentarze. Zmieniła się także skala (1 cm = 2,5 km), dzięki czemu na jednej stronie mieści się większy obszar. Atlas został też wzbogacony o informacje turystyczne (opisy miast, zabytków i noclegów rekomendowanych przez Zielony Przewodnik Michelin).

Nowa aplikacja na iPada – Michelin Map France 2012

Nowy atlas drogowy po Francji jest też dostępny w aplikacji na iPada. Aplikacja pozwala zobaczyć całą Francję, a następnie robić zbliżenia na trzech mapach o różnych skalach. Aplikacja zawiera poza mapą opisy atrakcji turystycznych z Zielonego Przewodnika Michelin oraz wybór hoteli i restauracji z kulinarnego Czerwonego Przewodnika Michelin. Mapa Francji na iPada dostępna jest offline, zatem użytkownicy nie ponoszą kosztów dodatkowych połączeń. Aplikacja dostępna jest w pięciu wersjach językowych (angielskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej) i może być pobrana za 9,99 euro.

Kolekcja atlasów Michelin po Francji na 2012 liczy sześć tytułów. Każdy jest tak zaprojektowany, aby spełniać specyficzne potrzeby kierowców. Wszystkie atlasy wyróżniają się formatem, oprawą, treścią i ceną.

• Atlas drogowy Francja 2012 (podstawowa edycja). Elastyczna oprawa, mapy głównych dróg, plan Paryża i jego przedmieść.
• Atlas drogowy Francja 2012 (A4, oprawa ze spiralą). Oprawa ze spiralą, plany 62 miast, 22 strony pokrywające Francję w skali 1/1 000 000.
• Atlas drogowy Francja 2012 (kompaktowe wydanie A4, oprawa ze spiralą). Oprawa ze spiralą, kompaktowy format, plany 32 miast.
• Atlas drogowy Francja 2012 (edycja multiflex). Oprawa multiflex pozwalająca na złożenie atlasu, 18 stron map ze skalą 1/3 300 000, plany 62 miast, 24 strony z rekomendacjami bezpieczeństwa.
• Atlas drogowy Francja 2012 (laminowana edycja A4). Nowy proces wytwarzania oferujący łatwość czytania i wytrzymałość, mapy w skali 1/250 000, informacje turystyczne i „discovery”.
• Atlas drogowy Francja 2012 (twarda oprawa). Twarda oprawa, mapa stacji paliwowych i innych serwisów, mapa głównych dróg, 18 stron map ze skalą 1/3 300 000, plany 62 miast, selekcja przystępnych hoteli i restauracji