MICHELIN: DZIAŁANIA BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

BezpiecznieDoSzkoły1

88 procent uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej zawsze lub przynajmniej od czasu do czasu samodzielnie pokonuje trasę ze szkoły do domu i na zajęcia dodatkowe.

Wynika to z badania KANTAR przeprowadzonego na zlecenie Michelin Polska. Dzieci bardzo często nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Główne przewinienia to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię i wybieganie na drogę. Dlatego Michelin Polska przed rozpoczęciem roku szkolnego wystartowała z akcją skierowaną do rodziców, kierowców i uczniów, której celem jest podnoszenie świadomości w kwestiach bezpieczeństwa dzieci na drodze. Wszystkie działania prowadzone są pod hasłem #BezpiecznieDoSzkoły.

Wyniki badania pokazują, że aż 65 proc. dzieci porusza się po tej drodze bez nadzoru rodziców codziennie lub bardzo często, a blisko jedna czwarta (23 proc.) – przynajmniej od czasu do czasu.

Ankietowani przez KANTAR dorośli uznali, że najczęściej obserwowane niebezpieczne zachowanie to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię (49 proc.), wybieganie na ulicę (44 proc.), jazda na rowerze, hulajnodze lub rolkach bez kasku (44 proc.) oraz przechodzenie przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu (34 proc.).

Nadchodzący początek roku szkolnego jest więc dobrym momentem, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Pod koniec sierpnia Michelin Polska startuje z akcją skierowaną do uczniów, rodziców i kierowców, która ma też pomóc dzieciom w zapamiętaniu tych reguł.

Na stronie bezpieczniedoszkoly.michelin.pl opiekunowie będą mogli znaleźć zasady, których na drodze powinni przestrzegać najmłodsi, zebrane w atrakcyjnej formie kolorowego elementarza wraz zabawami ułatwiającymi przyswajanie wiedzy. Całość można również pobrać na stronie akcji i wydrukować.

Dodatkowo tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego na antenie wybranych rozgłośni radiowych w paśmie porannym prowadzone będą działania informacyjne skierowane do rodziców.

Imprezy lokalne i działania w szkołach

Działania ogólnopolskie wspierać będą również akcje lokalne prowadzone w Warszawie. W ostatni weekend sierpnia (31 sierpnia – 1 września) podczas imprezy plenerowej TARG Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie odbędą się gry edukacyjne dla najmłodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz spotkania uświadamiające dla rodziców.

Dzieci uczestniczące w zabawach otrzymają książeczkę z najważniejszymi zasadami właściwego zachowania na drodze oraz zestaw gadżetów z odblaskami. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali harcerze, którzy pomogą edukować najmłodszych, a całość uatrakcyjni możliwość spotkania z samym Ludzikiem Michelin.

Dokładnie w dzień rozpoczęcia roku szkolnego w wybranych warszawskich szkołach pojawią się zespoły Michelin, które będą przypominać zarówno rodzicom, jak i najmłodszym, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować w drodze do szkoły. Każde spotkane dziecko otrzyma książeczkę edukacyjną oraz odblaskowy gadżet.

O zasadach promowanych w ramach akcji #BezpiecznieDoSzkoły przypominać będzie również wielkoformatowy mural namalowany na ścianie jednej z kamienic w samym centrum Warszawy, tuż przy stacji Metro Politechnika, a także liczne reklamy na przystankach, autobusach oraz budynkach.