MICHELIN: KONKURS I CIŚNIENIE POD KONTROLĄ

Rozpoczęła się ósma edycja ogólnopolskiej akcji Michelin „Ciśnienie pod Kontrolą”. Jej celem jest podnoszenie świadomości kierowców oraz ich edukowanie na temat znaczenia prawidłowego ciśnienia w oponach.

Przez cały tydzień, do 26 października w 49 serwisach sieci Euromaster będą prowadzone bezpłatne pomiary, a zebrane wyniki posłużą do stworzenia mapy poziomu ciśnienia w oponach polskich samochodów.

Organizatorzy akcji przeprowadzą pomiary ciśnienia oraz głębokości bieżników w oponach aut, a także będą edukować na temat wpływu prawidłowego ciśnienia na bezpieczeństwo, ekonomię i ekologię jazdy samochodem. Od 2005 roku, gdy Michelin przeprowadził akcję w Polsce po raz pierwszy, świadomość dotycząca ciśnienia w oponach wrosła o 20 proc. wśród kierowców.

W ramach tegorocznej ósmej z kolei edycji akcji „Ciśnienie pod Kontrolą” organizowany jest również konkurs, w którym można wygrać jeden z 10 kompletów letnich opon Grupy Michelin. Każdy kierowca uczestniczący w pomiarach otrzyma kupon konkursowy, który po wypełnieniu należy wrzucić do specjalnej urny stojącej w punkcie obsługi klienta serwisu sieci Euromaster. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w listopadzie.

Michelin podczas akcji „Ciśnienie pod Kontrolą” uświadamia, jak nienapompowane opony wpływają na drogę hamowania, przyczepność, żywotność opony czy zużycie paliwa.

Badania firmy pokazują, że utrzymywanie właściwego ciśnienia wpływa na:
– bezpieczeństwo jazdy, zapewniając większą przyczepność i krótszą drogę hamowania;
– trwałość opony poprzez wydłużenie czasu jej użytkowania o jeden sezon;
– ekonomię i ekologię jazdy – prawidłowo napompowana opona zmniejsza zużycie paliwa o ok. 0,3 l na 100 km.

Nieprawidłowy poziom ciśnienia w oponach zwiększa również ryzyko eksplozji opony, co wynika z nieprawidłowego rozłożenia nacisku osi pojazdu na podłoże oraz zmiany powierzchni styku opony z nawierzchnią.

Tegoroczna akcja „Ciśnienie pod Kontrolą”, którą swym patronatem objął Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, będzie się odbywać w następujących punktach serwisowych Euromaster.