MILLERS OILS: ZNAKOMITA FORMA MARTINA PROKOPA

Po Rajdzie Grecji, który zakończył się wielkim sukcesem (5 miejsce) załogi Martin Prokop i Zdenek Hruza, załoga Millers Oils zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Przypomnijmy, że Prokop startuje samochodem Ford Fiesta WRC w najnowszej specyfikacji:
– silnik 1,6 turbo, moc ponad 300 KM;
– sekwencyjna skrzynia biegów;
– mechanizmy różnicowe o ograniczonym poślizgu.

Zespół Martina Prokopa od 3 sezonów korzysta wyłącznie ze środków smarnych firmy Millers Oils. Od tego sezonu w silniku stosowany jest rewolucyjny olej CFS 10w50 NT z serii Nanodrive wykorzystujący najnowsze osiągnięcia z dziedziny nanotechnologii. Dzięki obniżeniu tarcia o nawet 40 proc. w stosunku do oleju 10w50 bez cząstek nano, silnik dysponuje wyższą mocą, a temperatura oleju jest niższa. Podobną przewagę zapewnia olej przekładniowy CRX LS 75w140 NT, który chroni tryby skrzyni biegów o prostych zębach na zębatkach pozbawionych synchronizatorów, oraz płytki w tzw. szperach – czyli blokadach mechanizmu różnicowego.

Dla Millers Oils rajdy samochodowe WRC, a więc motorsport na najwyższym możliwym poziomie, to znakomity poligon doświadczalny. Dokładnie takie same oleje, jakie stosowane są w WRC Martina Prokopa, może zakupić każdy użytkownik (przed zakupem należy sprawdzić, czy olej może być stosowany w danym silniku!).

Oleje Millers Oils serii Motorsport to obecnie jedne z najbardziej popularnych profesjonalnych środków smarnych stosowanych przez najlepsze zespoły rajdowe i wyścigowe w Europie, w tym także w Polsce.

Więcej informacji na www.millersoils.pl.