MINI: APLIKACJA CONNECTED Z NOWĄ FUNKCJĄ

M 1_P90115442

Najnowsza wersja aplikacji MINI Connected wyposażona jest w nową funkcję – podczas przyspieszania, przełączania biegów, kierowania i hamowania naliczana jest odpowiednia punktacja dla kierowcy. Jest ona obsługiwana intuicyjnie dżojstikiem, a wyniki pokazywane są na monitorze pokładowym.

Dzięki nowej funkcji Driving Excitement Analyser można teraz po raz pierwszy ustalić, czy kierowca potrafi bezpiecznie i optymalnie wykorzystać potencjał swojego MINI. Sportowy, a jednoczesne bezpieczny styl jazdy, nagradzany jest punktami: Experience Points (XP).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
GPS / AUDIO / APLIKACJE


Driving Excitement Analyser jest kolejną, nową funkcją z pakietu już dostępnych opcji Driving Excitement oraz częścią bieżącej wersji aplikacji MINI Connected, z której kierowca może korzystać w aucie poprzez podłączenie do niego swojego iPhone’a. Bezpłatna aktualizacja dostępna jest od marca 2013 r, w Apple App Store. Można ją pobrać za pomocą iPhone’a do systemu samochodu.

Driving Excitement Analyser jest kolejnym przykładem inteligentnego połączenia sieciowego pomiędzy kierowcą, samochodem i światem zewnętrznym. Aplikacja MINI Connected rozszerzana jest regularnie o innowacyjne funkcje, wzbogacające pakiet informacji i rozrywki, radość z jazdy i dostęp do sieci społecznościowych. W samochodach wyposażonych w radio Visual Boost lub w system nawigacyjny, aplikacja zapewnia już teraz dostęp m.in. do radia internetowego, usług Google Local Search i Google Send to Car, portali społecznościowych (Facebook, Twitter i Foursquare), usług AUPEO! i Stitcher oraz umożliwia odbiór kanałów informacyjnych RSS, korzystanie z funkcji kalendarza iPhone oraz funkcji Driving Excitement, Mission Control, Dynamic Music i MINIMALISM Analyser.

M 2_P90115441

Obsługa wszystkich funkcji odbywa się intuicyjnie za pomocą znanego z MINI dżojstika, przycisków na kierownicy oraz monitora pokładowego.

Dodatkowo do funkcji Condition Check, Force Meter i sportowych przyrządów cyfrowych, które były już wcześniej elementami aplikacji Driving Excitement w MINI Connected, po raz pierwszy możliwe jest zbieranie punktów za sportową czy bezpieczną jazdę MINI według określonego schematu punktacji. Honorowane jest w szczególności płynne przyspieszenie, precyzyjna zmiana biegów, kontrolowane hamowanie oraz harmonijne pokonywanie zakrętów i zawracanie z zastosowaniem odpowiedniej prędkości.

Przykładowo największą liczbę możliwych punktów Experience Points system nadaje za przełączanie na wyższy bieg w idealnym zakresie obrotów i w czasie poniżej 1,2 sekundy. Wskazówka pojawiająca się na monitorze pokładowym „Fenomenalne przejście na wyższy bieg” potwierdza doskonałą precyzję pilota. Również „Fascynujący manewr zawracania” oraz spokojne hamowanie („Doskonale wyważone hamowanie”) nagradzane są maksymalną punktacją i pozytywnymi komentarzami w typowym stylu MINI. Punkty nie są przydzielane za potencjalnie niebezpieczne manewry. Nagłe hamowanie oraz niedostateczna kontrola podczas nierównomiernie pokonywanego zakrętu powodują pojawienie się ostrzeżenia na monitorze.

Długofalowa bezpieczna i spokojna jazda pozwala na stałe zwiększanie swojego pakietu punktów. Po osiągnięciu 100 punktów w jednej z czterech kategorii styl jazdy kierowcy MINI przeskakuje na kolejny, wyższy poziom. Ponadto kierowca może zbierać tzw. znaczki podczas „Specjalnych testów”, pokazując w nich swoje mistrzowskie umiejętności przyspieszania, przełączania biegów i jazdy na zakrętach.

Specjalną premię kierowca otrzymuje za znaczki współpracujące z nawigacją. Pojawiają się one na monitorze pokładowym, kiedy MINI dotrze do niezwykle atrakcyjnego celu jazdy, zdefiniowanego w aplikacji – np. do fabryki marki w Oksfordzie.