MINI: LOOSERS CONTEST 2012 – OLIMPJADA NA HELU

Loosers Contest 2012 – ta impreza przejdzie do legendy. A wszystko za sprawą MINI OlimpJady, czyli zabawy zorganizowanej pod szyldem „MINI Inspiruje” przez brytyjską markę motoryzacyjną i Wake.pl. Skok w dal, pchnięcie kulą, pływanie synchroniczne to tylko niektóre z dyscyplin, w których będą mogli sprawdzić się kitesurferzy.

Ósma edycja Loosers Contest – 1 września na campingu Ekolaguna w Chałupach – nawiązuje rzecz jasna do Igrzysk Olimpijskich, gdzie na arenach lekkoatletycznych można było zobaczyć m.in. miniaturowe modele MINI, które transportowały sprzęt sportowy, taki jak dyski czy oszczepy. W ramach Loosers Contest 2012 rozegrane zostaną klasyczne konkurencje olimpijskie w kitesutfingowym wydaniu – między innymi sztafeta, skok w dal i wzwyż, pływanie synchroniczne czy maraton. Dodatkowo przez cały dzień będzie można doświadczyć gokartowej frajdy z jazdy samochodami MINI i zrobić odjazdowe zdjęcia z wyjątkowym „Ratownikiem” MINI.

Obok konkurencji kite zawodnicy będą mieli okazję zawalczyć również w zawodach WKKW, rzucie oszczepem lub zaprezentować piękną sylwetkę w pokazach cool – turystycznych. MINI OlimpiJadę zakończy wieczorny Bal Mistrzów Sportu, na którym zostaną rozdane nagrody oraz wybrany sportowiec sezonu.

Loosersi to impreza „bez spiny”, która tradycyjnie już kończy sezon kitowy na Helu. Głównymi nagrodami w zawodach bywały złote kalesony, sygnety i „fura” kasy. Obok przedniej zabawy Loosers Contest to również profesjonalne zawody kitesurfingowe, w których bierze udział czołówka polskich zawodników.