Zwycięstwem Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei zakończył się w sobotę rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Zawody zainaugurowały sezon rajdów terenowych w Polsce.
Hołowczyc z Kurzeją przywieźli do Drawska Pomorskiego treningowe BMW X3 i zrobili doskonały użytek z samochodu, którym olsztynianin startował wiele lat temu, a w 2011 roku zwyciężył za jego kierownicą w jednym z najtrudniejszych rajdów świata – Silk Way Rally.
Zobacz także:
Michał Małuszyński z Julitą Małuszyńską stoczyli zacięty pojedynek o drugie miejsce z Miroslavem Zapletalem i Markiem Sykorą. Ostatecznie polska załoga startująca za kierownicą Mini zajęła trzecią pozycję, a nasi południowi sąsiedzi wywalczyli świetne drugie miejsce ustępując jedynie duetowi Hołowczyc/Kurzeja. Po zakończonym rajdzie Michał Małuszyński był bardzo zadowolony ze swojej dyspozycji. Podkreślał, że był to jeden z jego najlepszych występów za kierownicą rajdowego Mini, a solidna zaliczka punktowa pozwala małżeństwu Małuszyńskich z optymizmem spoglądać na występy w tegorocznych mistrzostwach Polski.
Sobota przywitała zawodników bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Trasa odcinka specjalnego była bardzo śliska i wymagała jeszcze większej uwagi od wszystkich uczestników rajdu.
Zawodnicy stoczyli bardzo zacięte pojedynki w poszczególnych klasach. W grupie T2 w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych najlepsi okazali się Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter. W klasie T3 zwyciężyła niemiecko-australijska załoga Annett Fischer i Lisa Crampton. Sympatyczne zawodniczki nie wykluczają dalszych startów w naszym kraju. Klasę Open wygrali Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel, a w grupie T4 National zwycięstwo odnieśli Csaba Miklos i Nikolett Szoke. W klasie TH wygrali Mariusz Wiatr i Rafał Marton.
Najlepszym zespołem producenckim podczas Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie został zespół Toyota Team Classic, a w klasyfikacji sponsorskiej zwyciężył NAC Rally Team. W Pucharze Dacia Duster Motrio Cup zwyciężył Maciej Grabowski i Adam Binięda. Po puchar Polaris sięgnął zespół Kamena Rally Team – Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz.
Wśród zawodników startujących w Mistrzostwach Polski w Rajdach Baja w kategorii motocykli najlepszy okazał się reprezentant Orlen Team – Maciej Giemza. Wśród quadów napędzanych na jedną oś wygrał Juraj Varga, a w grupie Q4 zwyciężył Marcin Talaga. W klasyfikacji klubowej najlepsi okazali się reprezentanci stowarzyszenia Grupa 4×4, a w klasyfikacji sponsorskiej Can-Am Perfect Moto Racing Team.
Najlepszym motocyklistą w Pucharze Polski w Rajdach Baja okazał się Przemysław Wójcik. W Q2 zwyciężył Łukasz Pacud, a w Q4 Mikołaj Krysik.
W klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zwyciężyli Grzegorz Kołodziej i Grzegorz Urbanik. Także oni byli najlepszą załogą w kategorii SSV. W grupie S1 najszybciej trasę pokonali Maciej i Beata Pelcowie. W grupie S2 wygrał Robert Kucharczyk i Marcin Piotrowski.
Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie odbywał się niestety bez udziału kibiców. Mamy nadzieję, że już od następnych zawodów sytuacja ulegnie znaczącej poprawie i kibice będą mogli wspierać najlepsze rajdowe załogi także na żywo.
Krzysztof Hołowczyc: Udało nam się utrzymać dobrą prędkość i przewagę którą uzyskaliśmy podczas pierwszego przejazdu odcinka specjalnego na poligonie w Drawsku Pomorskim kontrolowaliśmy do końca. Jeżeli jest możliwość to trzeba wygrywać takie rajdy, a w naszym przypadku wszystko poszło zgodnie z planem. Bardzo dobrze pojechali Miroslav Zapletal i Michał Małuszyński. Stoczyli bardzo ciężki bój i niezwykle cieszymy się z naszego zespołowego wyniku – pierwszego i trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. Dziękuję organizatorom za świetnie przygotowany rajd, zwłaszcza w tak trudnych czasach.
Michał Małuszyński: Czujemy się bardzo dobrze. Nasze tempo było bardzo dobre i śmiem twierdzić, że był to nasz najlepszy występ. Mam nadzieję, że będzie to dla nas bardzo dobry sezon. Mamy coraz większy team i podczas tego Rajdu dwa samochody stanęły na podium klasyfikacji generalnej – Krzysztof z Łukaszem na pierwszym, a my na trzecim. To niewątpliwy sukces zespołu Wysokiej Grzędy. Z niecierpliwością i dużymi nadziejami czekamy na kolejne występy.
Maciej Giemza: Na pierwszym odcinku specjalnym miałem sporo przygód, jednak już drugi przejazd poligonu w Drawsku Pomorskim poszedł mi bardzo dobrze i znacząco zwiększyłem tempo z czego jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim cieszę się z tego, że nie odczuwam już skutków kontuzji odniesionej podczas tegorocznego rajdu Dakar. Mam ogromny szacunek dla organizatorów za bardzo sprawnie przeprowadzone zawody. Miałem ogromną radość z jazdy i w bardzo pozytywnym nastroju opuszczam Drawsko Pomorskie.










![DACIA: NOWY STRIKER ŁĄCZY CECHY SUVA, KOMBI I HATCHBACKA Dacia konsekwentnie realizuje strategię rozwoju zapowiedzianą podczas prezentacji planu do 2030 roku, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Dacia-Striker-65x65.jpg)
![MAZDA: CX-6e Z ZASIĘGIEM DO 484 KM TRAFIA DO PRZEDSPRZEDAŻY Mazda CX-6e to nowy, w pełni elektryczny SUV klasy średniej, który łączy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/MAZDA-CX-6e-65x65.jpg)
![PIMS: ŚWIATOWY DEBIUT NISSANA NAVARY PRO PHEV I PRIMERY EV Nissan zaprezentował dwa zupełnie nowe modele opracowane w Chinach – pick-upa Navara […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nissan-PIMS-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: JAC POLSKA Z DWOMA PREMIERAMI I PONAD 1100 ZAMÓWIENIAMI JAC Polska zaprezentował podczas targów Motor Show Poznań 2026 jedno z największych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Poznan-2026-JAC-65x65.jpg)
![RAJD POLSKI 2026: PIĘTNAŚCIE ODCINKÓW SPECJALNYCH O DŁUGOŚCI PONAD 187 KILOMETRÓW Organizatorzy 82. Rajdu Polski opublikowali oficjalne mapy tras czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Polski-2026-zapowiedz-65x65.jpg)
![RAJD MAŁOPOLSKI: SZEJOWIE ZWYCIĘŻAJĄ PO ZACIĘTEJ WALCE Jarosław i Marcin Szejowie wygrali Valvoline Rajd Małopolski – trzecią rundę sezonu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Malopolski-2026-1-65x65.jpg)
![TOYOTA: WODOROWY DKR GR FC HILUX WYSTARTUJE W RAJDZIE DAKAR 2027 Toyota GAZOO Racing przygotowuje wodorowy samochód z ogniwami paliwowymi do startu w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/DKR-GR-FC-Hilux-65x65.jpg)
![TOYOTA: WYŚCIGOWY PROTOTYP TR LH2 NA CIEKŁY WODÓR DEBIUTUJE PRZED LE MANS 24H Toyota prezentuje wyścigowy prototyp TR LH2 zasilany ciekłym wodorem podczas tegorocznego tygodnia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/TOYOTA-TR-LH2-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![OPEL: 20 LAT CORSY D OD ECOFLEX DO OPC NÜRBURGRING EDITION Opel Corsa D obchodzi 20. rocznicę rynkowego debiutu, który miał miejsce w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Opl-Corsa-D-65x65.jpg)
![MAZDA: MAZDA 787B POWRACA NA TOR LE MANS Z OKAZJI 35. ROCZNICY ZWYCIĘSTWA Mazda 787B, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans 1991, ponownie pojawi się na […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-787B-Le-Mans-65x65.jpg)
![NISSAN: 13 LAT ROZWOJU LEAF-A OCZAMI PIONIERÓW ELEKTROMOBILNOŚCI Od pierwszych eksperymentów z ograniczonym zasięgiem po dalekodystansowe wyprawy przez najbardziej wymagające […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Nissan-LEAF-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![MERCEDES-BENZ: PIĘĆ GWIAZDEK GREEN NCAP DLA ELEKTRYCZNEGO MODELU CLA Nowy Mercedes-Benz CLA 250+ z technologią EQ otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Mercedes-CLA-250-Green-NCAP-65x65.jpg)
![MAZDA: POKŁADOWY SYSTEM WYCHWYTYWANIA CO₂ Z KOLEJNYM PRZEŁOMEM Mazda przeprowadziła kolejny test swojego pokładowego systemu wychwytywania dwutlenku węgla „Mazda Mobile […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-system-wychwytywania-CO2-65x65.jpg)
![EURO NCAP: NOWYE BMW IX3 Z MAKSYMALNĄ OCENĄ W TESTACH BEZPIECZEŃSTWA BMW iX3 otrzymało maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Euro-NCAP-BMW-iX3-65x65.jpg)
![VOLVO: TYSIĄCE POLAKÓW ODWIEDZIŁO MIASTECZKA BEZPIECZEŃSTWA Tegoroczna edycja programu Volvo For Safety przekroczyła półmetek, gromadząc już niemal 62 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Volvo-For-Salety-65x65.jpg)
![FORD: TRANSIT CUSTOM KOMBI OFERUJE MIEJSCE DLA DZIEWIĘCIU OSÓB Ford Transit Custom Kombi pokazuje, że bestsellerowy dostawczy model marki może pełnić […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Ford-Transit-Custom-Kombi-65x65.jpg)
![OPEL: COMBO START DEBIUTUJE JAKO NOWA BAZOWA WERSJA DLA FIRM Opel wprowadza nową wersję modelu Combo skierowaną do klientów biznesowych. Combo Start […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Opel-Combo-Start-65x65.jpg)
![SAILUN: NOWE OPONY ATREZZO ERANGE I ELITE2 NA SEZON 2026 Marka Sailun przygotowała nowe produkty, które mają wzmocnić jej ofertę na europejskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Sailun-Atrezzo-Erange-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: CROSSCONTACT A/T² ZAPROJEKTOWANA DO JAZDY W TERENIE I NA ASFALCIE Continental poszerza ofertę opon terenowych o nowy model CrossContact A/T². Opona została […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Continental-CrossContact-A-T²-65x65.jpg)
![CUPRA: CZYM PRODUCENCI ZASTĄPIĄ SKÓRĘ I ALUMINIUM? Skóra, aluminium i tradycyjne materiały wykończeniowe coraz częściej ustępują miejsca rozwiązaniom wykorzystującym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/CUPRA-materialy-przyszlosci-65x65.jpg)
![BMW: ASYSTENT AUTOSTRADOWY POMÓGŁ KLIENTOM PRZEJECHAĆ 200 MILIONÓW KILOMETRÓW Klienci BMW przejechali już ponad 200 milionów kilometrów z wykorzystaniem Asystenta autostradowego […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/BMW-asystent-autostradowy-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
