MINI: PRODUKCJA NOWEGO HATCHBACKA TEŻ W HOLANDII

Mi 1_43576

Nowy hatchback MINI, którego produkcja rozpoczęła się w listopadzie 2013 w fabryce MINI w Oxfordzie, od lata br. będzie montowany także w Holandii.

BMW Group potwierdziło rozpoczęcie przygotowań do produkcji przy okazji wizyty Haralda Krügera, wiceprezesa BMW AG ds. produkcji, i Klausa Draegera, wiceprezesa BMW AG ds. zakupów oraz sieci dostawców, w siedzibie kontraktowego producenta VDL Nedcar w Born, Holandia.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


MINI będzie jedynym producentem samochodowym, który prowadzi produkcję pojazdów na drodze montażu kontraktowanego w Holandii. BMW Group postanowiła wykorzystać świetną lokalizację VDL Nedcar pod względem logistyki oraz bliskości wobec brytyjskiej sieci produkcyjnej MINI (Oxford, Swindon i Hams Hall). Zarazem BMW Group będzie silnie akcentować swą obecność w Holandii, czyniąc z tego regionu część legendy i sukcesu MINI.

Mi 2_43188

BMW Group rozwija intensywnie swe zdolności produkcyjne z celem na pułapie 2 mln aut w roku 2016. Przygotowania do rozpoczęcia produkcji w nowym miejscu są w toku. Od lata 2014 1500 osób będzie się zajmować montażem nowego MINI. Jeszcze w tym roku produkcja nowego MINI w VDL Nedcar ma osiągnąć wielkość 5-cyfrową. Zastosowanie znajdą te same standardy jakościowe. Aby zapewnić tak wysoki poziom jakościowy, personel VDL Nedcar przeszedł intensywne szkolenia w systemie produkcyjnym BMW Group w fabrykach BMW w Lipsku, Oxfordzie i Ratyzbonie (Regensburg).

W roku 2013 wyprodukowano 303 177 sztuk MINI. Fabryka w Oxfordzie zmontowała 175 986 sztuk MINI w wersjach hatchback, Cabrio, Clubman, Clubvan, Roadster i Coupe. 125 559 sztuk MINI w wersjach Countryman i Paceman wybudował producent kontraktowy MSF w Grazu w Austrii, a 1632 sztuki – inne fabryki. Od powrotu marki MINI na rynek w roku 2001 2,8 mln nabywców zdecydowało się na samochód MINI.