MITSUBISHI: ECLIPSE CROSS KOLEKCJONUJE NAGRODY

mitsubishi_eli1

Mitsubishi Eclipse Cross dodał do kolekcji międzynarodowych nagród trzy kolejne tytuły w Rosji, gdzie kompaktowy SUV niedawno pojawił się w salonach.

Pierwsze wyróżnienie zostało przyznane podczas ceremonii ogłoszenia laureatów konkursu „Samochód Roku w Rosji – 2019”.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Model został w nim uznany lidera jednej z najbardziej konkurencyjnych kategorii „Kompaktowy SUV”.

„Samochód Roku w Rosji” wybierany jest w publicznym plebiscycie i jest największą tego typu ankietą na świecie, w której uczestniczy ponad milion głosujących. Głosy są weryfikowane przez niezależną firmę badawczą Ipsos Comcon.

mitsubishi_eli2

Eksperci z magazynu „Za Rulem” nagrodzili Eclipse Cross nagrodą „Grand Prix” w najstarszym konkursie samochodowym w Rosji. Krajowe jury wybrało zwycięzcę na podstawie trzech kryteriów – parametrów technicznych, designu i funkcjonalności, przyznając Mitsubishi Eclipse Cross najwyższe noty wśród 53 samochodów, które w ubiegłym roku weszły na rosyjski rynek.

Magazyn uhonorował też Mitsubishi Motors specjalną nagrodą za „Wierność tradycjom”. Podkreślono w ten sposób, konsekwencję firmy w produkowaniu niezawodnych samochodów z napędem na cztery koła, które świetnie spełniają swoje zadania na rosyjskich drogach.

To nie wszystkie nagrody z Rosji. Rosyjskie Forum Samochodowe uhonorowało także Mitsubishi Eclipse Cross, jako „Najlepszego debiutanta rynkowego” w roku 2019.

mitsubishi_eli3

Nagrody te uzupełniają kolekcję wyróżnień dla modelu z całego świata, w tym tytuł „Samochód Roku RJC 2019” przyznany przez Konferencję Naukowców i Dziennikarzy Motoryzacyjnych z Japonii.

Samochód łączy styl nadwozia coupé z zaletami SUV-a. Zaawansowany układ napędu na cztery koła z systemem Super All- Wheel Control zapewnia możliwości jazdy zarówno w mieście, jak i na wiejskich drogach. W 2018 r. samochód uzyskał najwyższe noty bezpieczeństwa Euro NCAP.

Osamu Iwaba, prezes i dyrektor generalny oficjalnego dystrybutora samochodów Mitsubishi w Rosji, na Białorusi i w Kazachstanie (MMC Rus), powiedział: „Mitsubishi Eclipse Cross było wielokrotnie nagradzane na całym świecie, ale dla mnie najważniejsze jest to, że został uznany za samochód roku w Rosji. Eclipse Cross to prawdziwa gwiazda w naszej ofercie modeli SUV. To samochód z bogatym dziedzictwem marki, setkami zalet, oferujący atrakcyjne wyposażenie.”