MITSUBISHI: i-MiEV MODEL 2012.5 JUŻ W OFERCIE

Półtora roku po oficjalnej premierze na salonie samochodowym w Paryżu (2010) oraz 12 miesięcy po debiucie rynkowym w wybranych krajach Europy, elektryczne Mitsubishi i-MiEV przeszło pierwszą modernizację.

Po uwzględnieniu uwag klientów, wprowadzono szereg modyfikacji, które mają przydać pierwszemu na świecie seryjnie produkowanemu modelowi elektrycznemu jakości klasy premium. Zmodernizowano wnętrze i wzbogacono wyposażenie samochodu, na liście którego znalazł się między innymi system dźwiękowy ostrzegający o zbliżającym się pojeździe. Jednocześnie – także w efekcie rozwoju produkcji baterii litowo – jonowych: ceny modelu i-MiEV obniżono aż o 30 procent!

Jako zupełnie nowy produkt na rynku motoryzacyjnym, Mitsubishi i-MiEV stanowi sztandarowy przykład ekologicznych działań firmy Mitsubishi Motors oraz przeciera szlaki kolejnym 8 modelom elektrycznym i hybrydowym typu plug-in, które firma MMC ma zamiar wprowadzić do swej oferty do 2015 roku.

Od chwili debiutu w Japonii latem 2009 roku, model i-MiEV sukcesywnie zyskuje status globalnego modelu firmy Mitsubishi Motors Corporation. Od grudnia 2011 roku pojazd dostępny jest w salonach Ameryki Północnej. Na całym świecie sprzedano już ponad 15000 egzemplarzy (dane do końca 2011 roku).

Znaczące modyfikacje oraz znacząca obniżka cen zdecydowanie podniosą atrakcyjność modelu i-MiEV w oczach klientów – zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych (flotowych) – mając za zadanie zwiększyć liczbę sprzedanych dotychczas w Europie ponad 2660 sztuk (dane do grudnia 2011 roku).

Zmodernizowany model 2012.5

Zmiany w modelu roku 2012.5 obejmują między innymi nową deskę rozdzielczą z przeprojektowaną konsolą środkową, zintegrowanymi przyciskami sterowania zestawem audio oraz jasnosrebrzystymi wstawkami po obu stronach powierzchni panelu głównego. Dodano jasnosrebrzyste obwódki kratek wentylacyjnych oraz przyciski sterowania systemem klimatyzacji i klamki wewnętrzne w podobnym kolorze. Deskę rozdzielczą pokrywa miękki w dotyku, ciemnobrązowy plastik. Zmodernizowane Mitsubishi i-MiEV otrzymało nową, ciemnobrązową tapicerkę ze srebrną lamówką oraz nowe panele drzwiowe ze wstawkami z ciemnobrązowego materiału.

Ponadto i-MiEV model roku 12.5 zyska nowe elementy wyposażenia, takie jak np.:

* system podgrzewania przednich foteli (obecnie dostępny jest tylko dla fotela kierowcy);
* zintegrowany zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz radiem AM/FM i gniazdem USB,;
* system zdalnego sterowania MiEV:
• zdalnie sterowany system klimatyzacji (przyjemna temperatura wnętrza przy porannym rozruchu oraz niższe zużycie energii elektrycznej przez układ klimatyzacji);
• funkcja timera systemu ładowania (pozwala wybrać optymalną porę dnia do ładowania akumulatorów pojazdu, np. w nocy, gdy pobierane są niższe opłaty za energię elektryczną);
• wskaźnik poziomu naładowania zespołu akumulatorów (pozwala sprawdzić ilość energii pozostałej w akumulatorach);
* dźwiękowy system ostrzegania przed nadjeżdżającym pojazdem (AVAS), który uprzedza pieszych o zbliżającym się pojeździe (uruchamiany po włączeniu silnika elektrycznego (zapala się kontrolka „Ready”) – dźwięk generowany jest w zależności od danych uzyskanych z czujnika prędkości, układu hamulcowego oraz pozycji wybieraka skrzyni biegów i jeśli pojazd porusza się z prędkością od 0 do 35 km/h).

Najtańszy elektryczny seryjnie produkowany samochód

W związku z rozwojem produkcji baterii litowo-jonowych do elektrycznego modelu i-MiEV oraz trwającymi aktualnie pracami nad wprowadzeniem hybrydowych modeli Mitsubishi, które w najbliższych latach pojawią się na europejskim rynku, Mitsubishi Motors stara się sukcesywnie obniżać koszty produkcji napędu elektrycznego.

Dzięki temu polski oddział Mitsubishi Motors może obecnie oferować klientom elektryczny model i-MiEV w znacząco obniżonej cenie. Samochody z roku w modelowego 2011 i 2012 kosztują teraz o 30 proc. mniej, niż dotąd, czyli 112 914 złotych brutto. Dzięki takiej ofercie Mitsubishi i-MiEV jest najtańszym seryjnie produkowanym samochodem elektrycznym na polskim rynku.

Dane techniczne – w galerii.