MITSUBISHI L200 I RENAULT KANGOO Z.E. NAGRODZONE

Renault Kangoo Z.E. zdobył tytuł “Van of the Year 2012” przyznany przez What Van?, wpływowy brytyjski magazyn poświęcony samochodom dostawczym. W tym samym konkursie w kategorii Van Pick-up of the Year zwyciężyło Mitsubishi L200.

Kangoo Z.E. stało się następcą Renault Master na liście nagrodzonych. Jest to czwarty tytuł dla furgonetki w 100-procentach elektrycznej, po nagrodach: “International Van of the Year 2012”, “Van of the Year 2012” w Danii oraz “Fleet Transport Green Commercial 2012” w Irlandii. Po raz pierwszy tytuł otrzymuje samochód elektryczny, wyprzedzając swych konkurentów z silnikami spalinowymi!

Rewolucja elektryczna trwa, ten czwarty tytuł jest kolejnym wyrazem uznania dla Renault, lidera w dziedzinie lekkich samochodów użytkowych w Europie od 1998 r.

Firma Mitsubishi Motors drugi rok z w Wielkiej Brytanii rzędu świętuje prestiżowe zwycięstwo w plebiscycie. Mimo tłoku na rynku pikapów, model Mitsubishi L200 pozostaje W Wielkiej Brytanii liderem sprzedaży detalicznej w swoim segmencie, z imponującym udziałem w rynku na poziomie 30,5 proc. W konkursie L200 wyprzedził Nissana Navarę, Toyotę Hilux oraz Volkswagena Amaroka.

– L200 triumfuje dzięki bardzo dużej gamie opcji konfiguracyjnych przedziału ładunkowego oraz swej dostępności. Mitsubishi oferuje wszelkie możliwe odmiany, które spełniają oczekiwania klientów o skrajnie różnych zapotrzebowaniach flotowych. Ponadto L200 dobrze trzyma wartość, dostępny jest z szeroką gamą jednostek napędowych i ma świetne zaplecze serwisowe w sieci dilerskiej firmy Mitsubishi. Jeśli dodamy do tego atrakcyjną cenę, staje się jasne, który model najbardziej zasługuje na tytuł pikapa roku – powiedział jeden z jurorów konkursu.

Mitsubishi L200 jest także liderem polskiego rynku pickupów – od stycznia do listopada sprzedano w Polsce 663 sztuki tego pojazdu, co stanowi ponad 18 proc. wzrost w stosunku do tego samego okresu 2010 roku.