MITSUBISHI: L200 URATUJE EURO 2012?

30 samochodów Mitsubishi L200 odebrała z bielskiego salonu Japan Motors spółka Eurovia Polska. Wprost z salonu samochody ruszyły w stronę Strykowa, ponieważ będą wykorzystywane między innymi do realizacji kontraktu na budowę odcinka autostrady A2 między Strykowem a Łyszkowicami.

Wybrane wersje Mitsubishi L200 to double cab z silnikiem Diesla o mocy 136 KM.

– Kontrakt dopięliśmy wyjątkowo szybko, bo L200 to samochód wręcz stworzony do budowy dróg, a co równie ważne – klient miał wyraźnie sprecyzowane wymagania – zdradza Bartłomiej Zaręba, doradca klienta w Japan Motors.

Nagle jednak okazało się, że zmianie ulega nabywca, Eurovia zdecydowała się bowiem na najem.

– Umowa na najem średnioterminowy jaką podpisaliśmy z Express’em jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji niezaplanowanej realizacji i dodatkowych, również nieplanowanych, potrzeb logistycznych, gdyż nie wymaga wydatkowania własnych środków i zapewnia nam elastyczność – wyjaśnia Bartłomiej Kromczyk, specjalista ds. floty w spółce Eurovia.

– Cieszymy się, że dla coraz większej liczby firm budowlanych Mitsubishi L200 jest naturalnym wyborem i że ten pojazd tak dobrze sprawdza się w ciężkich warunkach eksploatacji – komentuje Kamil Wieczorkowski z polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

Firma Eurovia w trybie pilnym przejęła budowę odcinka autostrady A2 w miejsce chińskiego wykonawcy “Covec”. Planowany termin ukończenia inwestycji to październik 2012, droga ma być jednak przejezdna już na Euro 2012, a więc w czerwcu przyszłego roku.