MITSUBISHI: NABYWCA i-MiEV W USA WYGRAŁ NAGRODĘ

i-MiEV_de2

Jak donosi Plug In America, niezależna organizacja pożytku publicznego, promująca pojazdy elektryczne na terenie USA, egzemplarz oferowanego przez Mitsubishi Motors North America, elektrycznego Mitsubishi i-MiEV został symbolicznym stutysięcznym pojazdem elektrycznym typu plug-in sprzedanym w USA od chwili wprowadzenia na rynek najnowszej generacji modeli tego typu.

Plug In America zorganizowało ostatnio konkurs #PIA100K, w którym główną nagrodą była stacja ładowania ClipperCreek Level 2. Urządzenie miało trafić w ręce szczęśliwca, który kupiłby stutysięczny pojazd z napędem elektrycznym na terenie USA.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W oparciu o dane sprzedaży z najnowszych raportów Plug In America ustaliła, że Rich Salmon z Grand Bay w Alabamie okazał się szczęśliwym nabywcą nowego Mitsubishi i-MiEV, które według wyliczeń jest właśnie stutysięcznym sprzedanym pojazdem z napędem elektrycznym.

– Chociaż interesowały mnie samochody elektryczne, nie byłem do końca przekonany, ale po jeździe próbnej Mitsubishi i-MiEV tak mi się spodobał, że go kupiłem – zdradził Rich Salmon.

Samochód został kupiony w salonie Pete Moore Mitsubishi w Pensacola, na Florydzie. Rich jest tak zadowolony ze swojego Mitsubishi i-MiEV, że lokalny ośrodek pomocy społecznej, w którym pracuje, chce kupić ten sam model w ramach programu dożywiania „Meals on Wheels”, ze względu na bardzo niskie koszty „tankowania”.

Mitsubishi i-MiEV to pięciodrzwiowy pojazd z napędem elektrycznym, który według wyliczeń amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) osiąga wynik 112 MPGe (odpowiednik mil na galon) w cyklu mieszanym, 126 MPGe w cyklu miejskim oraz 99 MPGe w cyklu pozamiejskim oraz oferuje rzeczywisty zasięg 100 kilometrów (w cyklu mieszanym: 45 proc. na autostradzie /55 proc. w mieście) oraz 157 kilometrów (zasięg miejski w teście EPA LA4 – tryb jazdy miejskiej z Auto Stop & Go).