MITSUBISHI: NOWA FABRYKA OTWARTA W INDONEZJI

mitsu-pajerspo1

Otwarty został nowy zakład Mitsubishi Motors Corporation (MMC) w Indonezji. Inwestycji pochłonęła 65 miliardów jenów (565 milionów dolarów).

Supernowoczesna fabryka będzie zatrudniać 3000 pracowników i wytwarzać 160 tysięcy pojazdów rocznie przy wykorzystaniu pełnej zdolności produkcyjnej.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W ceremonii otwarcia fabryki, która ma wzmocnić pozycję japońskiego koncernu samochodowego w Indonezji oraz innych krajach Azji Południowo- Wschodniej udział wzięli Prezydent Indonezji Joko Widodo, minister przemysłu kraju, Airlangga Hartarto, Carlos Ghosn, prezes MMC oraz Osamu Masuko, dyrektor zarządzający firmy.

Fabryka, zlokalizowana w nowej dzielnicy przemysłowej GIIC w prefekturze Bekasi, została ukończona po dwuletnim procesie budowy realizowanym z pomocą należącej do MMC spółki joint venture Mitsubishi Motors Krama Yudha Indonesia (MMKI) oraz Mitsubishi Corporation (MC) i indonezyjskiego partnera PT Krama Yudha (KY).

Nowa fabryka rozpocznie produkcję popularnego SUV-a koncernu MMC, modelu Pajero Sport, do którego wkrótce dołączy zupełnie nowy, siedmioosobowy minivan oraz lekki samochód użytkowy o nazwie Colt L300.

Otwarcie fabryki w Bekasi stanowi element strategii ekspansji koncernu MMC w Azji Południowo- Wschodniej, gdzie działają już należące do niego fabryki w Tajlandii i na Filipinach. Plan rozwoju firmy jest wspierany przez Nissana, który to koncern w 2016 roku nabył pakiet 34 proc. akcji części koncernu produkującej samochody. Wówczas MMC stało się członkiem globalnego Aliansu Renault- Nissan.

Popyt w liczącej 260 mln mieszkańców Indonezji, będącej czwartym krajem na świecie pod względem wielkości populacji, ma według prognoz rosnąć szybciej niż gospodarka jako całość. Tylko 78 na 1000 mieszkańców Indonezji posiada samochód – wskaźnik ten jest wyraźnie niższy niż w Chinach i aż o połowę niższy niż w sąsiedniej Tajlandii.

Ekspansję koncernu MMC w Indonezji poprzedziła inwestycja w zwiększenie zdolności produkcyjnej fabryk w Tajlandii i na Filipinach w ostatnich latach. Mitsubishi zamierza wzbogacać globalny Alians Renault- Nissan swoją wiedzą i doświadczeniem w segmentach SUV-ów i pick- upów.