MITSUBISHI PARTNEREM PUCHARU POLSKI OFF-ROAD PL

Mi 43_MG_8919

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Pucharu Polski OFF-ROAD PL, która startuje już 30 maja, została marka Mitsubishi. W związku z wprowadzeniem na rynek najnowszego modelu Pajero Sport, producent przygotował dla zawodników niespodziankę w postaci możliwości uczestniczenia w jazdach testowych.

W Nowej Dębie, zawodnicy w oczekiwaniu na start do Prologu będą mogli odbyć jazdy testowe najnowszym modelem marki, którego premiera na rynku polskim miała miejsce niespełna miesiąc temu. Wystarczy jedynie potwierdzić taką chęć u organizatorów.


Zobacz także:
SPORT


Będzie to doskonała okazja do pierwszego zmierzenia się z terenem i sprawdzenia możliwości pojazdu, który legitymuje się nie tylko dużym komfortem w jeździe drogowej, radząc sobie równie dobrze poza asfaltem.

W tym roku rozgrywana będzie 13. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4×4 w Polsce – jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Rywalizacja rozpoczyna się prologiem. Startujące załogi są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu) z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa (wyniki) dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów. Zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Adventure. Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych uczestników, wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie aut seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Organizatorami Pucharu Polski OFF-ROAD PL są redakcja OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 oraz Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD (członek rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego).