MITSUBISHI: RUSZA SPRZEDAŻ MIRAGE W TAJLANDII

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że 28 marca rozpocznie w Tajlandii sprzedaż nowego, kompaktowego samochodu o nazwie Mirage, przeznaczonego do sprzedaży na wszystkich światowych rynkach.

Mirage to kompaktowy samochód globalny opracowany na bazie rewolucyjnej koncepcji, pozwalającej na spełnienie oczekiwań zarówno klientów z szybko rozwijających się rynków wschodzących, jak i nabywców niewielkich samochodów i entuzjastów pojazdów ekologicznych o doskonałych osiągach z krajów rozwiniętych. Mirage będzie produkowany w nowej, trzeciej fabryce Laem Chabang Plant należącej do firmy Mitsubishi Motors Thailand (MMTh), czyli w największym oddziale produkcyjnym MMC poza Japonią.

Samochód będzie początkowo sprzedawany w Tajlandii, a następnie trafi do państw należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN (Association of South-East Asian Nations), Japonii, Europy i na inne rynki.

– Z przyjemnością prezentuję model Mirage po raz pierwszy w Tajlandii. Mirage to nowy samochód kompaktowy wyróżniający się wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną, co w czasach, gdy zapotrzebowanie na konstrukcje tego typu na rynkach całego świata stale rośnie jest niezaprzeczalnym atutem. Chciałbym osobiście podziękować przedstawicielom rządu w Tajlandii za ich wkład w promocję programu Eco-car, co pozwoliło nam na zwiększenie wydajności na tutejszym rynku. W dalszej kolejności Mirage będzie eksportowany do państw ASEAN oraz do innych zakątków całego świata – powiedział Osamu Masuko, Prezydent MMC tuż przed rozpoczęciem ceremonii w Tajlandii.

Cechy modelu Mirage:

– dobre własności jezdne dzięki kompaktowym wymiarom przy zachowaniu wystarczającej przestrzeni dla pięciorga pasażerów;
– niskie zużycie paliwa i emisja CO2 dzięki nowemu silnikowi MIVEC (elektronicznie sterowany system zmiennych faz rozrządu), dużej wydajności aerodynamicznej i ograniczonym oporom toczenia;
– zoptymalizowana struktura nadwozia i wykorzystanie stali o wysokiej odporności na rozciąganie pozwalają obniżyć wagę samochodu o około siedem procent; Mirage wykorzystuje także opracowaną przez Mitsubishi strukturę nadwozia RISE, która absorbuje i rozprasza siły uderzenia podczas wypadku i w ten sposób zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim pasażerom;
– wysoka jakość dzięki MMDS (Mitsubishi Motors Development System), czyli systemowi zarządzania jakością;
– przed rozpoczęciem produkcji, firma MMC umieściła w fabryce w Tajlandii doświadczonych inspektorów z Japonii, których zadaniem była inspekcja produkowanych komponentów w nowym, trzecim oddziale fabryki w celu utrzymania tych samych standardów jakości, które obowiązują w Japonii.

Model Mirage oferowany na rynku w Tajlandii będzie wyposażony w silnik 1,2 l MIVEC, pozwalający przejechać 22 kilometry na jednym litrze paliwa, co jest wynikiem przewyższającym wymagania tajlandzkiego rządu w kwestii certyfikacji „eco-car”.

Mirage w specyfikacji na rynek w Tajlandii będzie kosztował pomiędzy 380 000 a 551 000 THB w zależności od wersji wyposażenia. Firma planuje sprzedawać w Tajlandii 2 500 modeli miesięcznie.