MITSUBISHI: W ROSJI RUSZA PRODUKCJA PAJERO SPORT

mi_PAJERO

Przedstawiciele firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowali o rozpoczęciu produkcji średniej wielkości SUV-a Pajero Sport w zakładach PCMA Rus w Kałudze. Fabryka ta stanowi współwłasność grupy PSA Peugeot Citroën oraz koncernu MMC. Samochody z fabryki w Kałudze będą sprzedawane wyłącznie w Rosji.

Przewiduje się znaczny wzrost popytu na SUV-y w Rosji, gdzie firma MMC uruchomiła już w listopadzie 2012 roku na pełną skalę produkcję (system montażu CKD) nowego Mitsubishi Outlandera w zakładach PCMA Rus. Poprzednia generacja tego modelu składana była w Rosji od kwietnia 2010 roku (system montażu SKD).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Na rosyjskim rynku import i sprzedaż modelu Mitsubishi Pajero Sport rozpoczęła się w 2008 roku. Pojazd zdobył uznanie rosyjskich nabywców dzięki swym terenowym zdolnościom, trwałości oraz poziomowi komfortu porównywalnego z modelami osobowymi. Łącznie do końca maja 2013 roku kupiono tam 24 tys. egzemplarzy, a firma MMC planuje wzmocnić pozycję Pajero Sport na rynku rosyjskim poprzez uruchomienie lokalnej produkcji, która będzie bardziej dostosowana do potrzeb rosyjskiego odbiorcy.

W grudniu 2012 roku firma MMC pozyskała 9 proc. udziałów swego rosyjskiego dystrybutora, aby móc sprawniej reagować na potrzeby tamtejszego rynku. Prowadząc w Rosji nie tylko sprzedaż, ale i produkcję, koncern MMC planuje umocnić swoją pozycję i zwiększyć sprzedaż na istotnym i coraz bardziej konkurencyjnym rynku rosyjskim.

ZAKŁAD W KAŁUDZE

– Położenie: obwód kałuski, Rosja;
– Lokalizacja: 180 km na południowy wschód od Moskwy;
– Prezes: Jean Christophe Marchal;
– Powierzchnia Około 145 ha;
– Rodzaj działalności: produkcja samochodów (spawanie, lakierowanie oraz montaż);
– Moc produkcyjna: 125 tys. pojazdów rocznie;
– Produkowane pojazdy: modele osobowe segmentu C marki Peugeot oraz Citroën oraz SUV-y MMC (Outlander, Pajero Sport);
– Wartość inwestycji: 550 mln euro;
– Zatrudnienie: około 2600 pracowników (dane z czerwca 2013 roku).