MOBIL: TWOJE NAZWISKO NA BOLIDZIE HAMILTONA

Początek tegorocznego sezonu Formuły 1 był bardzo emocjonujący. Ekipa Mobil 1 zadbała o przedłużenie gorącej atmosfery na torze i przygotowała nową grę internetową. W Mobil 1 Racing Academy gracze przechodzą poprzez wszystkie etapy kariery mistrzów kierownicy.

Nazwiska najlepszych graczy pojawią się na bolidzie Lewisa Hamiltona i samochodzie Tonyego Stewarta podczas jesiennych wyścigów F1 oraz serii NASCAR.

W Mobil 1 Racing Academy gracze podążają ścieżkami kariery dwóch utytułowanych zawodników – Hamiltona, Mistrza Świata Formuły 1 z 2008 roku, oraz trzykrotnego mistrza serii NASCAR, Stewarta – za każdym razem od początków ich kariery w seriach amatorskich do startów w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych. Mobil 1 Racing Academy to już czwarta gra wydana w ciągu ostatnich czterech lat przez ekipę Mobil 1. W tym roku fani mogą śledzić kolejne etapy kariery swoich idoli, startując w tych samych wyścigach za kierownicami tych samych maszyn, co Lewis i Tony Stewart.

Mobil 1 Racing Academy jest dostępna w języku angielskim na stronie www.grid1.tv/game. W najbliższym czasie pojawi się również polska wersja językowa.

Gra opiera się na trzech poziomach zaawansowania, różnych dla każdego kierowcy. Osoby, które wybiorą karierę Lewisa Hamiltona, będą startować w zawodach kartingowych, Formule 3 oraz Formule 1. Natomiast gracze, którzy wybiorą Tonyego Stewarta rozpoczną rywalizację od serii Midget Car poprzez IndyCar, aby ostatecznie dostać przepustkę do serii NASCAR. Gwiazdy torów wyścigowych na każdym kroku będą udzielać graczom cennych wskazówek, przekazywać ważne informacje o karierze oraz motywować do dalszej rywalizacji.

Punkty w grze przyznawane są według pozycji w wyścigu i poziomu gry. Na przykład, pierwsze miejsce w wyścigach serii F1 i NASCAR daje więcej punktów niż zwycięstwo w zawodach kartingowych i serii Midget Car. 20 najlepszych zawodników każdego miesiąca otrzyma wyjątkową szansę zaistnienia w historii sportów motorowych. Nazwiska graczy, którzy zdobyli najwięcej punktów, zostaną umieszczone na logotypach Mobil 1 z bolidów Vodafone McLaren Mercedes, które wystartują podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin, lub samochodach zespołu Stewart-Haas Racing podczas wyścigu NASCAR Kobalt Tools 500 w Phoenix.

Mobil 1 Racing Academy powstała na fali sukcesów gry Mobil 1 Global Challenge z 2010 roku, która znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych gier internetowych, oraz gry Mobil 1 Track Challenge z 2010 roku – która znalazła się na szczycie rankingu gier portalu Viralchart.com z wynikiem ponad dziesięciu milionów graczy.

Mobil 1, wiodąca marka syntetycznych olejów silnikowych, blisko współpracuje z zespołami wyścigowymi na całym świecie. Jako Partner Technologiczny zespołu Formuły 1 Vodafone McLaren Mercedes i Oficjalny Olej Silnikowy wyścigów NASCAR, Mobil 1 jest już od 37 lat obecny na torach wyścigowych, dostarczając innowacyjne produkty smarne dla motoryzacji oraz doskonałe osiągi każdemu z kierowców, bez względu na warunki panujące na torze.