N304 CZYLI NAJWSPANIALSZA DROGA DO JAZDY W EUROPIE

ford-focus-st1

Wiodąca przez góry na północy Portugalii i przecinająca Park Przyrody Alvão, kręta droga N304 jest najprawdopodobniej najwspanialszą drogą do jazdy samochodem w Europie.

Jest szeroka, ma idealną nawierzchnię, oferuje rytmiczne zakręty i niesamowite widoki.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

I co najlepsze, jest rzadko uczęszczana przez innych kierowców.

ford-focus-st2

– W ciągu trzech dni zdjęciowych, spotkaliśmy na niej zaledwie dwadzieścia innych samochodów. Są inne drogi, zmierzające na północ i południe, dlatego myślę, że szalony i co nieco kręty odcinek N304 nie jest dla wszystkich… lecz dla zapalonych kierowców jest trasą, której nie będą mogli zapomnieć – powiedział Steve Sutcliffe, dziennikarz, który zabrał Forda Focusa ST na plan najnowszego filmu z serii: „Najwspanialsze drogi Europy”.

Dobrej jakości i niedrogie hotele w połączeniu ze świetnymi małymi kawiarniami sprawiają, że ta malownicza część Portugalii jest wspaniałym punktem wypadowym zarówno dla zwiedzających turystów, jak również miłośników motoryzacji, z czekającymi na odkrycie wodospadami i pobliską rzeką Olo.

Film jest dziesiątym z serii, której celem jest odkrycie „Najwspanialszych Dróg Europy”, i zdobywa ocenę 57/60 w sześciu kategoriach, z maksymalną liczbą punktów za dreszczyk emocji, gościnność, widoki oraz jedzenie i napoje. To sprawia, że ta portugalska droga otrzymuje najwyższą jak dotąd punktację, co tym bardziej jest powodem, aby nią podróżować.

Ranking dróg w Europie

ford-focus-st3