NESTLE POLSKA: NAGRODA ZA PRZYJAZNĄ ŚRODOWISKU FLOTĘ AUT

nestle-nagro1

Nagrodę Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku” zdobyła firma Nestlé Polska. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) docenił w ten sposób starania firmy na rzecz zmniejszenia emisji CO2.

W ciągu najbliższych 3 lat firma wymieni wszystkie 700 aut w swojej flocie na samochody hybrydowe.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

Do końca 2019 roku na ulice wyjedzie już 216 z nich. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30 proc.

– W Nestlé dokładamy starań, by obniżyć masz wpływ na środowisko. Wprowadzamy zmiany w wielu obszarach naszej działalności. Wymiana floty na samochody hybrydowe to kolejny ważny element naszego zaangażowania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Cieszymy się, że nasze starania zostały zauważone i docenione – podsumowuje Edyta Iroko z Biura Prasowego Nestlé Polska.

Wymiana samochodów na hybrydowe to część globalnego zobowiązania Nestlé – do 2050 roku firma zamierza osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych. Ogłoszone we wrześniu zobowiązanie obejmuje najważniejszy cel Porozumienia paryskiego – aby ograniczyć wzrost temperatury maksymalnie do 1,5°C. W ciągu najbliższych dwóch lat Nestlé opracuje plan obejmujący cele pośrednie zgodne ze ścieżką 1,5°C.

Firma podejmie kroki w trzech obszarach: zmiany w portfolio produktowym tak, aby zawierało więcej produktów będących składnikami zrównoważonej diety, zwiększenie liczby inicjatyw zaadresowanych do farmerów w celu absorpcji większej ilości węgla, wykorzystanie 100 proc. odnawialnej energii elektrycznej w fabrykach, magazynach, logistyce i biurach Nestlé.

Nagrody Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów są przyznawane od 12 lat w 5 kategoriach. Do tej pory, łącznie z obecną edycją konkursu, do wyróżnień PZWLP zgłoszono ok. 1000 nominacji.