NIEMIECKA POLICJA BĘDZIE JEŹDZIĆ AUTOBUSAMI VOLVO 9700

Policja Federalna Niemiec odebrała z firmy Volvo Buses osiem nowych autokarów 9700. To części umowy ramowej zawartej w 2018 roku.

Obejmuje ona łączną dostawę 27 pojazdów. Autobusy będą wykorzystywane do przewozu personelu.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Jednym z ich głównych zadań jest przewóz policjantów wraz z potrzebnym im wyposażeniem na miejsca misji na terenie całego kraju takich, jak np. różne wydarzenia czy oficjalne wizyty państwowe, podczas których wymagana jest ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Autokary stanowią także miejsce przygotowań i spotkań oraz służą jako pomieszczenie do montażu sprzętu w danej lokalizacji.

Zapewnia to wysoki stopień mobilności i elastyczności. Duża pojemność autokarów pozwala Policji Federalnej na transport wszelkiego niezbędnego wyposażenia i sprzętu. Nowe autokary wykorzystywane są nie tylko w misjach, ale również, jako środek transportu dla załogi pomiędzy siedzibami Policji Federalnej na terenie Niemiec oraz podczas wizyt w sąsiednich instytucjach państwowych w Europie.

– Zarówno dla nas, jak i dla Policji Federalnej bezpieczeństwo to sprawa kluczowa, dlatego też autokary są wyposażone w liczne systemy wspomagające kierowcę i zapewniające tym samym maksymalne bezpieczeństwo – powiedział Gerd Schneider, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Niemczech.

Na wyposażeniu autokaru jest m.in. oddzielna kamera cofania ułatwiająca manewrowanie w ciasnej przestrzeni, a także efektywny system antykolizyjny ze zintegrowanym asystentem skrętu od Mobileye, który maksymalizuje ochronę najbardziej zagrożonych uczestników dróg, czyli rowerzystów i pieszych.