NISSAN GT-R NISMO ZBUDOWANY Z KLOCKÓW LEGO – MOŻESZ MIEĆ

nissan-gtr-lego1

Od 1962 roku samochody są głównym elementem tysięcy zestawów LEGO, uwielbianych przez miliony dzieci (i nie tylko!) na całym świecie.

Ostatnio zaprezentowany został model będący hołdem dla jednego z najbardziej kultowych japońskich samochodów – Nissana GT‑R NISMO.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

To pierwszy przypadek współpracy pomiędzy LEGO a japońskim producentem samochodów. Prezentacja modelu LEGO odbyła się w centrali Nissana w Jokohamie, z udziałem dyrektora generalnego Grupy LEGO Nielsa B. Christiansena oraz Asako Hoshino, wiceprezesa firmy Nissan.

nissan-gtr-lego2

Zestaw LEGO Speed Champions Nissan GT-R NISMO będzie dostępny na całym świecie od stycznia 2020 r. To jeden z pierwszych zestawów tematycznych 2020 serii, które będą o 25 proc. większe niż kolekcje z poprzednich lat. Model GT‑R NISMO, złożony z 298 elementów, odzwierciedla oryginalne i misterne detale prawdziwego samochodu w relatywnie małej skali.

– Do kolekcji LEGO Speed Champions zawsze staramy się włączać nowe rodzaje samochodów wyścigowych. Gdy zainteresowaliśmy się driftem i wyścigami, bijący rekordy Nissan GT‑R, a zwłaszcza nowy GT‑R NISMO, znalazły się na szczycie naszej listy życzeń. Zawsze bardzo dbamy o realizm, dlatego mnóstwo czasu poświęciliśmy na zbadanie różnych technik budowy, które pozwoliłyby na poprawne odwzorowanie tylnych świateł jako jednego z najbardziej rozpoznawalnych detali samochodu – powiedział Chris Stamp, szef projektantów LEGO.

nissan-gtr-lego3

Hiroshi Tamura – główny specjalista ds. produktu GT‑R w firmie Nissan, nieoficjalnie znany jako „Pan GT‑R” – osobiście zatwierdził wersję samochodu w LEGO-skali.

Na prezentacji zestawu LEGO Speed Champions Nissan GT-R NISMO można było obejrzeć także model GT‑R NISMO z roku modelowego 2020. Dostępny już teraz, najbardziej ekstremalny GT‑R o najlepszych osiągach w dotychczasowej historii modelu, wyróżnia się zderzakami, dachem, pokrywą bagażnika oraz tylnym spojlerem wykonanymi z włókna węglowego.

Z tego samego materiału wykonane są przednie błotniki z żebrowanymi wlotami powietrza. Samochód ma również nowe koła i opony, zawieszenie i przekładnię o zmienionej charakterystyce, karbonowe hamulce Brembo i nowe turbosprężarki.

nissan-gtr-lego4