NISSAN: INICJATYWY DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIEMY MOGLI ŻYĆ ZDROWSZYMI

niss-inicjat1

Nissan opublikował dane, z których wynika, że wraz ze wzrostem zanieczyszczenia powietrza w europejskich metropoliach zwiększa się świadomość zagadnień związanych ze zdrowiem wśród Europejczyków.

Dane wskazują, że konsumenci zwracają większą uwagę na kwestie zdrowotne niż kiedykolwiek przedtem i coraz częściej poszukują rozwiązań, które pomogłyby im indywidualnie oczyszczać otaczające ich powietrze.


Zobacz także:

ECO


 

W Wielkiej Brytanii liczba wyszukiwań hasła „najlepszy układ oczyszczania powietrza” wzrosła na przestrzeni ostatnich 10 lat o ponad 450 proc., osiągając najwyższy poziom w czerwcu 2016 roku. Ludzie interesują się także jakością powietrza w miejscowościach, w których mieszkają, o czym świadczy ogromny wzrost wyszukiwań terminu „indeks jakości powietrza”, również o 450 proc.

W miarę, jak w Europie pogarsza się jakość powietrza, marka kontynuuje swoje zaangażowanie na rzecz zerowej emisji, badając możliwości zastosowania technologii przyczyniających się do tworzenia czystszego i rozwijającego się w bardziej zrównoważony sposób środowiska.

Oprócz produkcji w pełni elektrycznych modeli LEAF i e‑NV200 Nissan podjął współpracę z dostawcą energii Enel, w ramach której w całej Europie mają powstać próbne instalacje umożliwiające przekształcenie samochodów elektrycznych w ekologiczne mobilne generatory energii. Zgodnie z założeniami projektu samochody mogłyby nie tylko pobierać energię z sieci, ale i oddawać jej nadwyżki.

niss-inicjat2

Nissan potwierdził również plany wprowadzenia na rynek urządzeń do magazynowania energii dla budynków mieszkalnych. Jeszcze w tym roku, wspólnie z działającą w branży zarządzania energią firmą Eaton, zaoferuje w Europie moduły xStorage. System ten nie tylko daje „drugie życie” akumulatorom wycofanym z eksploatacji w samochodach elektrycznych marki, ale jest także w pełni zintegrowanym rozwiązaniem w zakresie magazynowania energii, dzięki któremu konsumenci mogą sami zarządzać energią i jej dystrybucją.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła niedawno, że ponad 80 proc. ludzi mieszkających na terenach zurbanizowanych, na których monitoruje się zanieczyszczenie powietrza, oddycha powietrzem niespełniającym norm określonych przez WHO. Jest to problem o skali globalnej. Ten stan rzeczy potwierdza liczba dni, w których ze względu na niską jakość powietrza w poszczególnych europejskich metropoliach, między innymi w Paryżu, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów z tablicami rejestracyjnymi kończącymi się cyfrą parzystą lub nieparzystą.

– Dotychczas zanieczyszczenie powietrza uważano za problem, który dotyczy mieszkańców drugiej półkuli. Jest to jednak błędne przeświadczenie, ponieważ zanieczyszczenie powietrza występuje także w miastach europejskich. Każdy może przyczynić się do zmiany sytuacji w tym zakresie. My inwestujemy w technologie bezemisyjne i podejmujemy inicjatywy, dzięki którym ludzie będą mogli żyć w zdrowszym, inteligentniejszym i bardziej ekologicznym środowisku. Mamy nadzieję, że to krok w dobrym kierunku – powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe.

Według najnowszych raportów wartość globalnego rynku układów oczyszczania powietrza przekroczy 59 mld USD w 2021 roku. Będzie to wynikało zarówno z coraz większego zanieczyszczenia powietrza, jak i z rosnącej świadomości kwestii zdrowotnych wśród konsumentów kształtujących swój styl życia pod kątem ochrony własnego zdrowia.

W ciągu ostatnich dwóch lat pojawiła się groźba zamknięcia dla ruchu największych światowych metropolii w trosce o zdrowie mieszkańców. Nissan nadal koncentruje się na zapewnianiu rozwiązań w zakresie inteligentnej mobilności na masową skalę, a po drogach całego świata jeździ już prawie 230 000 modeli LEAF, w tym blisko 60 000 w Europie.