NISSAN: LEAF – 50 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY

101400_1_5

Nissan LEAF, samochód z napędem elektrycznym, przekroczył kolejny próg dzięki sprzedaży 50 000 egzemplarzy, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję w sprzedaży wśród pojazdów z napędem elektrycznym.

Właściciele Nissanów LEAF z całego świata przejechali już ponad 260 mln km, czyli dalej niż wynosi odległość od Ziemi do Słońca. Cały ten dystans został pokonany przy braku emisji gazów wydechowych do atmosfery.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Największy przebieg Nissana LEAF odnotowany do tej pory jest dziełem klienta z Japonii, który przejechał ponad 175 000 km samochodem, który jest dostępny w sprzedaży zaledwie od dwóch lat.

Po drogach 17 europejskich krajów jeździ na co dzień 7000 Nissanów LEAF, a jeden właściciel tego modelu z Hiszpanii przejechał ponad 43 000 km w ciągu jednego roku. To o wiele więcej niż wynosi średni przebieg roczny, a szybki przyrost liczby przejechanych kilometrów świadczy o niezawodności samochodu. Ocena zadowolenia klientów, wynosząca 95 proc. – to najlepszy wynik spośród wszystkich modeli Nissana.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Europie notuje się znaczący rozwój infrastruktury do szybkiego ładowania CHAdeMO. Liczba dostępnych ładowarek, umożliwiających naładowanie akumulatora od stanu rozładowania do 80 proc. pojemności w ciągu około 30 minut, wzrosła ze 158 do 601 w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W planach jest podwojenie liczby stacji szybkiego ładowania do końca tego roku. Punkty ładowania instalowane są w strategicznych lokalizacjach, takich jak parkingi przy centrach handlowych czy stacje benzynowe przy autostradach, umożliwiając 50 000 właścicieli Nissanów LEAF czynny udział w elektrycznej motoryzacyjnej rewolucji.