NISSAN: MOCNY PULSAR JUŻ W SALONACH – ZNAMY CENĘ

Niss_pul_1ns

Nissan rozszerza ofertę modelu Pulsar o trzecią wersję silnikową – turbodoładowaną benzynową jednostkę 1.6 DIG-T o mocy 190 KM.

Model dołączy tym samym do obecnych na rynku od momentu premiery odmian z silnikiem benzynowym 1.2 oraz wysokoprężnym 1.5. Jako najmocniejszą dostępną wersję poddano dodatkowo modernizacji stylistycznej, podkreślającej jej sportowy potencjał.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Najbardziej sportowa i najmocniejsza z oferowanych do tej pory wersji Nissana Pulsar zwiększa atrakcyjność marki w popularnym segmencie rodzinnych hatchbacków. DIG-T 190 prezentuje zaawansowanie technologicznie i wyróżnia się stylistyką.

Niss_pul_2ns

Rozwijająca 190 KM (140 kW) mocy przy 5600 obr./min. jednostka 1.6 DIG-T oferuje maksymalny moment obrotowy 240 Nm, uzyskiwany w przedziale od 2000 do 4000 obr./min. Silnik zaprojektowany tak, by zapewniać elastyczność przy niskich prędkościach obrotowych, oferuje świetne osiągi.

Chociaż 1.6 DIG-T dysponuje mocą pozwalającą mu na dorównanie większym jednostkom napędowym, poziom zużycia paliwa oraz emisji spalin jest w nim typowy dla zdecydowanie mniejszych silników. To jedna z korzyści ze stosowanej przez Nissana strategii downsizingu. DIG-T 190 mimo osiągów godnych prawdziwego sportowca silnik zużywa jedynie 5,7 l paliwa na 100 kilometrów i emituje 134 gramy CO2 na kilometr. Jednostka spełnia wszystkie wymagania normy Euro 6 i charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak ograniczone wewnętrzne opory tarcia oraz chłodzony układ recyrkulacji spalin.

niss_pul_3ns

Nissan opracował pakiet rozwiązań stylistycznych uzupełniających sportowy charakter auta. Model dostępny jest z wyposażeniem Acenta oraz Tekna i oferuje w standardzie wiele zmodyfikowanych detali. Należą do nich zaprojektowane specjalnie do tej wersji felgi ze stopów metali lekkich (w wersji Acenta standardowo 17 cali, zaś w wersji Tekna – 18 cali) z dwukolorowym, srebrno- czarnym wykończeniem z diamentowym szlifem oraz bardziej sportowe, czarne oprawy reflektorów, które mocniej kontrastują z chromowanym wykończeniem świateł soczewkowych. Z tyłu znakiem rozpoznawczym sportowej wersji jest chromowana końcówka układu wydechowego.

Wnętrze pojazdów wyposażonych w silnik 1.6 DIG-T wyróżnia się listwą wykończeniową biegnącą przez całą szerokość deski rozdzielczej oraz charakterystycznymi, białymi przeszyciami na trójramiennym kole kierownicy i skórzanych fotelach (tylko w wersji Tekna).

Ceny Nissana Pulsar wyposażonego w nowy silnik DIG-T 190 rozpoczynają się od 86 500 złotych (wersja Acenta).