NISSAN: NOWA MICRA CHCE OSIĄGNĄĆ SUKCES

M 1_104770_1_5

Micra, jeden z najważniejszych modeli w historii Nissana został poddany serii udoskonaleń. Zmiany wykraczają poza tak zwany „facelifting”, dotyczą zarówno wyglądu jak i wyposażenia.

Samochód otrzymał nowy kształt przedniej i tylnej części nadwozia – obejmujący zmianę elementów metalowych, zmienione zostało wnętrze. Wprowadzono nowe rozwiązania technologiczne, konsolę środkową i tapicerkę, nowe wykończenia oraz port USB i wejście Aux-in.


Zobacz także:
PREMIERY


W zależności od wybranej wersji samochód może być wyposażony w zupełnie centrum komunikacji z odbiornikiem radiowym i systemem nawigacji najnowszej generacji z dużym ekranem dotykowym. Nadwozie dostępne jest teraz w dwóch odważnych kolorach oraz z 15- lub 16-calowymi obręczami ze stopów metali lekkich.

Nissan rozszerzył również ofertę opcji personalizacji Micry, tak aby każdy mógł dostosować swój samochód do własnych upodobań. Nowy Nissan pozostaje jednak wierny charakterystycznej stylistyce, która ukształtowała segment małych samochodów 30 lat temu, gdy na rynek wprowadzono pierwszą generację modelu, który od tego czasu sprzedał się w ponad sześciu milionach egzemplarzy.

M 2_104762_1_5

Micra dostępna jest w trzech wersjach wyposażenia, wersją podstawową jest Visia. Wyposażenie standardowe obejmuje centralny zamek sterowany pilotem, elektrycznie sterowane szyby, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, 14-calowe felgi oraz pełny pakiet wyposażenia zwiększającego bezpieczeństwo jazdy: poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny, system ABS i ESP.

Wersja Acenta dodatkowo posiada również chromowane elementy wykończenia, lusterka i klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia, 15-calowe felgi, spojler dachowy, klimatyzację ręczną, podłokietnik z przodu, koło kierownicy wykończone skórą oraz odtwarzacz CD z łączem Bluetooth. W najwyższej wersji Tekna dodatkowo uwzględniono klimatyzację automatyczną, system NissanConnect, czujniki parkowania z tyłu, system pomiaru wielkości miejsca parkingowego, 15-calowe felgi ze stopów metali lekkich (16-calowe felgi dostępne są opcjonalnie), tapicerkę z tkaniny przypominającej zamsz, reflektory przeciwmgłowe, automatycznie włączane światła i wycieraczki oraz składane lusterka boczne.

M 4_104779_1_5

Opcjonalnie w wersji Tekna dostępny jest również dach panoramiczny i system I-Key z przyciskiem uruchamiania zapłonu.

Doładowany silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 80 KM posiada kompresor i wtrysk bezpośredni (DIG-S). Auto ma napęd na przednią oś i pięciobiegową ręczną skrzynię biegów w standardzie lub opcjonalnie przekładnię CVT najnowszej generacji.

Nowy wygląd, udoskonalenia i wyższa jakość maja pomóc modelowi (który został wprowadzony na rynek europejski trzy lata temu) w kontynuowaniu sukcesu sprzedaży. Micra w tym względzie plasuje się tuż za modelami Qashqai i Juke.

M 6_104760_1_5