NISSAN: NV200 BĘDZIE PATROLOWAŁ AUTOSTRADY

W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie została podpisana umowa z Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Obejmuje ona dostawę 53 sztuk samochodów patrolowych z przeznaczeniem dla 16 Oddziałów w kraju i określaj warunki dostawy pojazdów przez Nissana.

Oferta japońskiego producenta została wybrana przez zamawiającego z 12 ofert proponujących zakup 5 innych marek i modeli samochodów popularnych na krajowym rynku.

Przedstawiciel lubelskiego oddziału GDDKiA, Krzysztof Sadowski, podczas odbioru technicznego samochodów w Gdańsku podkreślił jak ważną rolę będą one spełniać. Auta będą codziennie patrolowały autostrady i drogi ekspresowe w celu weryfikacji stanu oznakowania, czystości i bezpieczeństwa.

Symbolicznego przekazania kluczyków do pierwszego pojazdu dokonała Iwona Bartosik z warszawskiego Działu Flotowego Nissan Sales Central & Eastern Europe.

NV200 to wyróżniony nagrodami model kompaktowego vana. Przez ostatnie dwa lata, od zdobycia tytułu Międzynarodowego Vana Roku, Nissan NV200 sprawdził się jako optymalny lekki pojazd dla dużych i małych przedsiębiorców. Bogata gama wersji, w tym odmiana towarowo-osobowa i kombi, a także konwencjonalny furgon oraz szeroki wybór konfiguracji drzwi – przesuwanych bocznych z jednej lub z obydwu stron nadwozia oraz tylnych, dwuskrzydłowych lub pojedynczych otwieranych do góry – składają się na wszechstronność oferty.

Wśród dostępnych silników na uwagę zasługuje ostatnio wprowadzony mocniejszy silnik wysokoprężny. Do dotychczasowego turbodiesla 1.5 dCi 66 kW (89 KM) dołączyła mocniejsza i bardziej elastyczna jednostka ośmiozaworowa z common-rail, rozwijająca moc 81 kW (110 KM) i 240 Nm momentu obrotowego dostępnego już od 1750 obr./min. Pojazd jest także dostępny z silnikiem benzynowym 1.6 ma moc 81 kW (110 KM) i rozwija 153 Nm momentu obrotowego.