NISSAN: RUSZYŁA PRODUKCJA NOWEGO MODELU LEAF

N 1_102880_1_5

Egzemplarze nowego Nissana LEAF, w którym wprowadzono ponad sto modyfikacji, zjeżdżają już z taśmy w fabryce koncernu w Sunderland, wyposażone w zaawansowane akumulatory litowo- jonowe wytwarzane w nowym zakładzie produkcyjnym w Wielkiej Brytanii.

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom zasięg nowego LEAF-a zwiększył się do 199 km, a ładowanie akumulatora może teraz trwać o połowę krócej niż w przypadku auta pierwszej generacji.


Zobacz także:
ECO


– Ubiegły, rekordowy rok Nissana jest sukcesem całego wolumenowego przemysłu motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii i pokazuje, jak ten przemysł pozostaje konkurencyjny i kwitnie w globalnym otoczeniu. Przychylnie reaguję na rozpoczęcie produkcji nowego modelu elektrycznego samochodu LEAF i zestawów baterii w zakładzie Sunderland. Ta inwestycja o wartości 420 milionów funtów, dofinansowana przez rząd, wspiera utrzymanie ponad 2000 miejsc pracy w sektorze motoryzacyjnym, w tym ponad 500 w samej fabryce w Sunderland, pomagając tym ludziom w regionie, którzy chcą ciężko pracować i walczyć o swoje. Rząd wyasygnował kwotę 400 milionów funtów, aby Wielka Brytania stała się liderem w oferowaniu samochodów o ultra niskiej emisji CO2. Zapowiedź Nissana jest dowodem zaufania, jakie firma okazuje brytyjskiemu otoczeniu biznesowemu i potwierdza opinię jak bardzo Wielka Brytania jest otwarta na przedsiębiorczość – powiedział David Cameron, Premier Wielkiej Brytanii.

N 2_102879_1_5

Ta historyczna premiera ma miejsce w chwili, gdy fabryka Nissana w Sunderland świętuje wyprodukowanie ponad siedmiu milionów samochodów od chwili jej otwarcia w 1986 roku. W zeszłym roku z taśmy produkcyjnej w tym zakładzie zjechały 510 572 pojazdy – jest to pierwsza fabryka samochodów w Wielkiej Brytanii, która wyprodukowała ponad pół miliona pojazdów w ciągu jednego roku.

– Nissan LEAF jest najbardziej zaawansowanym samochodem, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Model ten będzie w całości produkowany w Sunderland – wraz z akumulatorem – co stanowi duży postęp nie tylko dla samej fabryki, ale i dla całej branży produkcyjnej w Wielkiej Brytanii. Od niemal 30 lat udowadniamy, że prowadzenie konkurencyjnej na skalę światową fabryki samochodów w Wielkiej Brytanii jest możliwe, a budowa zakładu produkcji akumulatorów jest wyrazem zaufania, że w tym kraju można prowadzić produkcję zaawansowanych technologicznie komponentów.Osiągnięcie tego wszystkiego nie byłoby możliwe bez wsparcia rządów krajów z całej Europy, a w szczególności rządu brytyjskiego, który wspiera produkcję i rozwój infrastruktury ładowarek do samochodów elektrycznych. Pragnę również po raz kolejny podziękować naszym partnerom za ich wiarę w możliwości rozwiązań zeroemisyjnych w motoryzacji – oświadczył Andy Palmer, wiceprezes Nissana, który świętował oficjalny początek produkcji samochodu elektrycznego wraz z pracownikami fabryki, których liczba sięga obecnie 6100 osób.

N 3_101713_1_5

Premiera trzech nowych wersji wyposażenia, nowe wykończenie wnętrza, technologia Around View Monitor opracowana przez Nissana, a także nowe inteligentne funkcje zoptymalizowane pod kątem europejskich dróg to cechy Nissana LEAF.

W ciągu zaledwie 12 miesięcy liczba sprzedanych egzemplarzy Nissana LEAF wzrosła od 150 do 1400, a sieć ładowarek w Europie została rozbudowana z 12 000 do 20 000 punktów, co świadczy o rosnącej popularności samochodów z napędem elektrycznym.

Do nowego Nissana LEAF wkrótce dołączy elektryczna wersja modelu NV200 o nazwie e-NV200, zarówno w wersji dostawczej van, jak i 5-miejscowej osobowej wersji combi. Trwają również prace nad opracowaniem taksówki z napędem elektrycznym na bazie e-NV200. Premiera nowego modelu Infiniti z napędem elektrycznym planowana jest na 2015 rok.

N 4_102866_1_5