NISSAN: RUSZYŁA SPRZEDAŻ EDYCJI SPECJALNEJ 370Z (CENA)

Nissan 750 Z_1

Nissan stworzył specjalną edycję Nissana 370Z. Stało się to z okazji 50-lecia powstania pierwszego modelu linii Z, którym był 240Z.

Zamówienia na ten wyjątkowy samochód można już składać także w Polsce. Jego cena to 210 500 złotych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition został zaprezentowany po raz pierwszy w kwietniu br. na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Nowym Jorku. Samochód upamiętnia słynnego wyścigowego Datsuna 240Z #46 BRE.

Nissan 750 Z_2

Bazą dla 370Z 50th Anniversary Edition jest 370Z coupé w wersji Platinum. Klienci mogą wybrać jedną z dwóch kombinacji kolorystycznych nadwozia: białą z czerwonymi elementami lub srebrną z czarnymi. Charakterystyczne kolorowe detale nawiązują do stylizacji wyścigowego 240Z BRE: pasy po bokach samochodu oraz kontrastujący kolor lakieru na pokrywie bagażnika i komory silnika, obudowach lusterek bocznych oraz słupkach A.

Wersja jubileuszowa wyróżnia się także rocznicowymi emblematami w przedniej i tylnej części nadwozia oraz 19-calowymi felgami z lekkiego stopu z czerwonymi akcentami.

Nissan 750 Z_3

Samochód jest nie tylko wyjątkowy na zewnątrz. Miłośnicy kultowej „zetki” pokochają go także za jego wnętrze i wykończenie. Model posiada skórzaną tapicerkę z czerwonym przeszyciem oraz wytłoczonym emblematem 50-lecia, a także obszytą Alcantarą kierownicę „50th Anniversary”, z inspirowanym wyścigami oznaczeniem położenia centralnego. Inne charakterystyczne cechy tej wersji to rozmieszczone w całym wnętrzu ciemne chromowane detale oraz tapicerka drzwi z syntetycznego zamszu.

W samochodzie nie mogło zabraknąć nowoczesnego systemu audio Bose z ośmioma głośnikami (w tym dwoma subwooferami). 370Z 50th Anniversary Edition wyposażony jest w jednostkę napędową V6 o pojemności 3,7 litra. Silnik rozwija 328 KM mocy i 366 Nm momentu obrotowego. Towarzyszy mu 7-biegowa przekładnia automatyczna.

Zamówienia na ten wyjątkowy model można już składać także w Polsce – liczba przewidzianych na Europę egzemplarzy to 50 sztuk.

Nissan 750 Z_4