NISSAN: SZYBKA I TANIA ŁADOWARKA

Nissan Motor Co., Ltd. zaprezentował nową szybką ładowarkę i ogłosił plany wprowadzenia urządzenia opartego na opracowanej przez siebie technologii do sprzedaży od listopada 2011 roku. Ładowarkę można będzie kupić u dystrybutorów części Nissan w całej Japonii.

Nowo opracowany moduł szybkiego ładowania ma takie same bardzo dobre parametry, jak ładowarka dotychczas produkowana przez Nissana i sprzedawana w cenie 1,47 mln jenów (z podatkiem), ale jest od niej o połowę mniejsza. Dzięki zmniejszonym wymiarom nowe urządzenie zajmuje mniej miejsca i jest łatwiejsze do zainstalowania. Po wprowadzeniu do sprzedaży nowa szybka ładowarka w wersji standardowej będzie bardzo konkurencyjnym produktem, dostępnym w atrakcyjnej cenie poniżej miliona jenów. Podstawowa wersja nowej ładowarki ma być ponad dwukrotnie tańsza od dotychczas oferowanego urządzenia.

Do końca roku obrachunkowego 2015 (marzec 2016) Nissan planuje sprzedać 5000 nowych szybkich ładowarek, które uzupełnią konsekwentnie rozwijaną infrastrukturę szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Japonii. Firma planuje instalowanie nowych ładowarek w swoich stacjach dealerskich, których szybko przybywa w całym kraju, a także na terenie obiektów należących do lokalnych samorządów i w miejscach licznie odwiedzanych przez klientów w różnych regionach Japonii.

Nissan aktywnie poszukuje także firm, które prowadziłby sprzedaż urządzeń. W ten sposób firma chce zapewnić swoim klientom komfort i wygodę w czasie użytkowania pojazdów elektrycznych. Trwają przygotowania do rozpoczęcia sprzedaży nowej szybkiej ładowarki w Stanach Zjednoczonych i Europie.