NOKIA: INTELIGENTNE ZESTAWY BLUETOOTH

Na polskim rynku dostępne są już dwa, nowe zestawy Bluetooth – Nokia Reaction oraz Nokia BH – 310. Oba wyposażone są w technologię NFC i gwarantują wielogodzinne rozmowy nie tylko w samochodzie. By je połączyć z telefonem z NFC wystarczy dotknąć oba urządzenia.

By rozpocząć rozmowę – trzeba po prostu wyjąć słuchawkę z uchwytu.

Nokia Reaction (BH-907) to rewolucyjna słuchawka Bluetooth, która praktycznie nie wymaga obsługi. Urządzenie samo wykrywa, że jest w uchu użytkownika i co więcej – zwiększa poziom głośności w przypadku hałasu w otoczeniu rozmówcy, dzięki czemu może on skupić się jedynie na konwersacji.

Najwyższą jakość rozmów zapewnia wykorzystana w słuchawce 3 mikrofonowa technologia redukcji
szumów oraz WBS (Wided Band Speech) odpowiedzialna za czystość dźwięku.

(Zobacz w orginale: www.youtube.com/watch?v=9qKdeF6H5Fg).

Funkcje te dostępne są w małej obudowie o wymiarach 14 x 66,4 x 27,2 mm. Co ważne, urządzenie zapewnia aż do 6 godzin rozmów i aż 3 miesiące czuwania. Użytkownik ma możliwość kontroli poziomu naładowania baterii, dzięki informacjom widocznym na wyświetlaczu. Wygodny uchwyt na ucho, klips do noszenia oraz ergonomiczne wkładki douszne w trzech rozmiarach pozwalają dostosować słuchawkę do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W opakowaniu znajduje się także uchwyt ładujący do USB z regulacją położenia oraz ładowarka samochodowa USB co pozwala na wygodne używanie słuchawki w samochodzie. Nokia Reaction dostępna jest w kolorze czarnym w sugerowanej cenie detalicznej 400 złotych.

Nokia Bluetooth BH-310

Zestaw Nokia Bluetooth BH-310 prócz słuchawki zawiera ładowarkę samochodową, kabel USB, uchwyt do deski rozdzielczej, uchwyt na ucho, klips do noszenia oraz ergonomiczne wkładki douszne w trzech rozmiarach. Urządzenie to stanowi kompleksowe rozwiązanie dla osób spędzających dużo czasu w samochodzie zapewniające obsługę połączeń na światowym poziomie.

Technologia DSP redukująca szumy w tle, np. podczas jazdy autem, dwa mikrofony zbierające głos użytkownika oraz niewielka waga urządzenia (8,9 g) czynią z niego akcesorium sprawdzające się w każdej sytuacji. Zestaw Nokia Bluetooth BH-310 jest dostępny w białym i czarnym kolorze w sugerowanej cenie detalicznej 149 złotych.