NOKIAN: TÜV SÜD PRZETESTOWAŁ NOWĄ SERIĘ OPON LETNICH I CAŁOROCZNYCH

Nowa seria opon letnich i całorocznych Nokian Tyres przetestowana przez TÜV SÜD pod kątem maksymalnego bezpieczeństwa i wyników

Nowe opony letnie i całoroczne Nokian Tyres dla rynków europejskich przeszły konkurencyjne porównania dokonywane przez TÜV SÜD. Najdalej wysunięty na północ producent opon zlecił TÜV SÜD przeprowadzenie niezależnych testów opony całorocznej Nokian Tyres Seasonproof 1 oraz opon letnich Nokian Tyres Powerproof 1 i Nokian Tyres Wetproof 1. Wszystkie trzy modele przeszły surowe i szczegółowe badania porównawcze w największym w Europie niezależnym centrum badawczym technologii kół i opon TÜV SÜD Automotive i z powodzeniem przeszły TÜV SÜD Benchmark Test.


Zobacz także:

GOODYEAR: NOWA OPONA DUNLOP ALL SEASON 2
 

OPONY


 

Opona całoroczna Nokian Tyres Seasonproof 1 ustanawia nowe standardy, jeżeli chodzi o wszechstronność i osiągnięcia. Dzięki licznym innowacjom technicznym gwarantuje ona maksymalne bezpieczeństwo, znakomitą przyczepność na mokro oraz niski opór toczenia w każdych warunkach pogodowych. Testy wewnętrzne wykazały, że odporność na zużycie poprawiła się znacznie w porównaniu z poprzednim modelem.

Wyniki testów TÜV SÜD dla Seasonproof 1 potwierdzają znakomite wyniki opony Nokian Tyres Seasonproof 1. Ogólnie opona osiągnęła znacznie lepsze wyniki niż wynosi średnia testowanych modeli konkurencyjnych oraz także wykazała w porównaniu z nimi najbardziej zrównoważone wyniki. Znakomicie sprawdza się w przypadku aquaplaningu wzdłużnego i bocznego, a przede wszystkim zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa na śniegu. W kategoriach hamowanie na śniegu i jazda na śniegu okazała się najlepszą oponą wśród konkurencyjnych modeli.

Opona letnia Nokian Tyres Powerproof 1 oferuje maksymalną stabilność, dokładne prowadzenie i znakomitą przyczepność na mokrych i suchych powierzchniach. Została opracowana do użytkowania na autostradach i gwarantuje bezpieczną jazdę nawet przy wysokich prędkościach z krótkim dystansem hamowania i znakomitymi właściwościami przy aquaplaningu.

Testy TÜV SÜD dla Powerproof 1 wykazują znakomite właściwości jazdy na mokrej nawierzchni. Opona Powerproof 1 nie tylko okazuje się być najlepszą oponą w testach aquaplaningu wzdłużnego i bocznego, ale także osiągnęła najlepsze wyniki przy hamowaniu na mokrych drogach. W porównaniu z modelami konkurencji dobrze się także sprawdza przy hamowaniu na suchych drogach. Opona miała także wysokie wyniki w testach prowadzenia na mokro – wyższe niż wyniosła średnia wśród konkurentów.

Opona letnia Nokian Tyres Wetproof 1 oferuje maksimum bezpieczeństwa i satysfakcję z jazdy, jest idealna na deszczowe dni i wymagające warunki drogowe. Jej niski opór toczenia zwiększa wydajność paliwa i oszczędza energię. Ze swoją znakomitą przyczepnością na mokro i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi Nokian Tyres Wetproof 1 zapewnia bezpieczną jazdę nawet na mokrych drogach.

Wyniki testów TÜV SÜD dla Wetproof 1 pokazują, że opona osiąga wyniki lepsze niż wynosi średnia dla jej konkurencji, jeżeli chodzi o właściwości hamowania i jazdy na mokrych drogach. Znakomite właściwości jezdne na mokrych drogach są szczególnie widoczne w przypadku aquaplaningu, gdzie jest to najbezpieczniejsza opona wśród modeli konkurencyjnych zarówno w testach aquaplaningu wzdłużnego, jak i bocznego.

Przekonujące wyniki naszych modeli opon w niezależnym badaniu TÜV SÜD Benchmark Test potwierdzają, że te opony klasy premium są dobrze pozycjonowane z punktu widzenia bezpieczeństwa i wyników – mówi Martin Dražík, Product Manager, Nokian Tyres Central Europe. Jesteśmy dumni, że oferujemy opony spełniające najwyższe standardy jakości i zapewniają naszym klientom bezpieczne doświadczenia jazdy.