NOKIAN TYRES MA NOWEGO PREZESA I DYREKTORA GENERALNEGO

Rada Nadzorcza Nokian Tyres powołała w ostatnich dniach Jukkę Moisio na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Nokian Tyres plc.

Po trzech latach kierowania firmą stanowiska te opuściła Hille Korhonen.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Poprzednio, także jako członek Rady Nadzorczej — przyczyniła się ona do sukcesów Nokian Tyres na jej rynkach macierzystych i rozwojowych.

Jukka Moisio ma doświadczenie w kierowaniu firmami międzynarodowymi. Ostatnio pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego globalnej firmy z branży opakowań Huhtamäki Oyj. Przed przejściem do Huhtamäki Moisio był prezesem i dyrektorem generalnym Ahlstrom Oyj.

– Bardzo się cieszę, że Jukka Moisio zaczyna kierować Nokian Tyres. Jukka Moisio może się poszczycić sukcesami w kierowaniu spółkami giełdowymi oraz poprawie ich sytuacji, dzięki czemu osiągają one solidne wyniki finansowe i zapewniają akcjonariuszom wysoki zwrot z inwestycji. Ma znakomitą orientację na rynkach Europy Środkowej i Ameryki Północnej, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Nokian Tyres. Jukka Moisio wnosi odpowiednie doświadczenie i zdolności, by poprowadzić firmę ku następnej fazie jej rozwoju. Hille Korhonen odegrała ważną rolę w budowie pozycji Nokian Tyres: najpierw jako członek Rady Nadzorczej, a przez ostatnie trzy lata jako prezes i dyrektor generalny. Był to okres intensywnych inwestycji, w którym firma zbudowała zakład produkcyjny w USA w ramach realizacji celu podwojenia sprzedaży Nokian Tyres w Ameryce Północnej. W imieniu całej Rady pragnę podziękować Hille za przywództwo i wkład w sukcesy firmy — mówi Jukka Hienonen, przewodniczący Rady Nadzorczej Nokian Tyres.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować Nokian Tyres — wspaniałą firmą oferującą świetne produkty, z cenioną marką i czołową pozycją na swoich rynkach, a także mającą wiele okazji do rozwoju. Miło mi będzie współpracować z zespołem Nokian Tyres i wspólnie osiągać sukcesy, zaopatrując dotychczasowych i nowych klientów — powiedział Jukka Moisio.