NOWA WYPRAWA ANNY JACKOWSKIEJ

Anna Jackowska jest już na szlaku nowej wyprawy pt. „Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011”. Przez najbliższe dwa miesiące pisarka i laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 pokona trasę na motocyklu od Kalifornii przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk.

Celem wyprawy jest zebranie materiałów do nowej książki opisującej kulturę mieszkańców Ameryki. Głównym sponsorem wyprawy jest Castrol, globalny lider w produkcji środków smarnych.


Zobacz także:
MOTOCYKLE – WIĘCEJ INFORMACJI


– Na wyprawę zabieram podstawowe rzeczy – aparat, kamerę, laptop, suszarka na pewno się nie zmieści – opowiada podróżniczka. Nie mogę się doczekać parków krajobrazowych, przejazd przez takie miejsca zapiera dech w piersiach. Ale najbardziej ciekawi mnie człowiek. Chcę poznać Amerykanów i ich życie. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami.

Podróż zaczyna się i kończy w Los Angeles. Jackowska jedzie na motocyklu marki BMW 650 GS.

– To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic symbolizuje wolność jednostki – opowiada Anna Jackowska.

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, wcześniej odbyła podróże po Maroko (2008), Syrii (2009) i Bałkanach („Moto Balkan Cooltour 2010”). W październiku ukaże się druga książka pisarki. Po raz pierwszy sponsorem wyprawy jest producent oleju Castrol Power 1.

Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie dziennika wyprawy: http://aniajackowska.pl/-pl–usa–dziennik