NOWY FORD BIG NUGGET NA TARGACH CARAVAN SALON 2019

ford_Big_Nugget_Concept

6 września podczas targów Caravan Salon w Duesseldorfie zaprezentowany zostanie najnowszy koncept firmy Ford – Big Nugget.

Fani samochodów kempingowych w Europie poznali niedawno smak przygód w nowym modelu Transt Custom Nugget, tymczasem przedstawił wizję większego członka rodziny Nugget.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Jest on bardziej wszechstronny, pojemny i praktyczny…

Sześciometrowy Big Nugget – stworzony we współpracy z ekspertami z firmy Westfalia, w której powstał projekt seryjnego modelu Nugget – opiera się na modelu Transit z dużym rozstawem osi i wysokim dachem. Samochód oferuje przestrzeń o kubaturze 13 metrów sześciennych i ponad 2 metrową wysokość wnętrza.

Nowy koncepcyjny Big Nugget w pełni wykorzystuje tę przestrzeń, tworząc cztery wyraźnie oddzielone strefy o różnych funkcjach. Z przodu fotele kierowcy i pasażera można obracać, aby uzyskać większy living room i jadalnię.

W środkowym odcinku pojazdu znajduje się pomieszczenie łazienki z wydzieloną toaletą, umywalką i prysznicem. Ponadto praktyczny aneks kuchenny z dwupalnikową kuchenką gazową, dużą umywalką i 70-litrową lodówką. W tylnej części, w sypialni zmieszczono 2-metrowe łóżko ustawione w poprzek pojazdu, dla dwóch dorosłych osób.

Koncept Big Nugget prezentuje cechy samochodu kempingowego, który Ford rozważa jako przyszły model, oferowany w Europie obok Transita Custom Nugget. Marka wprowadza model Nugget na wielu rynkach, w tym w Austrii, Belgii, Włoszech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, choć wcześniej kamper sprzedawany był tylko w Niemczech.