NOWY REKORD MICHELIN I PORSCHE PANAMERA NA TORZE

Nowe Porsche Panamera, wyposażone w specjalnie przygotowane opony Michelin Pilot Sport Cup 2, ustanowiło rekord okrążenia na północnej pętli toru Nurburgring (20,832 km) dla aut luksusowych.

Od teraz wynosi on 7 minut i 29,81 sekundy. Samochód prowadził Lars Kern, kierowca testowy marki.


Zobacz także:

OPONY

SPORT


 

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 ND0 mają rozmiar 275/35 ZR 21 z przodu i 325/30 ZR 21 z tyłu. Opony zostały opracowane dla nowego Porsche Panamera i będą dostępne jako opcja po wprowadzeniu samochodu na rynek.

– Poprawiona dynamika poprzeczna pojazdu i zwiększony poziom przyczepności nowych opon Michelin PS Cup 2 miały istotny wpływ na zakręcie Schwedenkreuz. Udało się tam osiągnąć prędkości, które wcześniej wydawały mi się niemożliwe dla Panamery – powiedział Lars Kern po zakończeniu rekordowego okrążenia.

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2, oferowane jako oryginalne wyposażenie wielu wiodących w swojej klasie modeli niemieckiego producenta pojazdów, w tym 918 Spyder, Cayman GT4, 911 GT3 i GT3 RS oraz 911 GT2 RS, wykorzystują technologie opracowane na najwyższym poziomie sportów motorowych.

Technologie te są dostępne dla kierowców na drogach publicznych, umożliwiając czerpanie korzyści z najwyższego poziomu trwałości, przyczepności, doskonałego prowadzenia i bezpieczeństwa. Zastosowane rozwiązania obejmują technologię wieloskładnikową bieżnika i konstrukcje karkasów, które zapewniają bardzo wysoki i stały poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych, a także sztywność opony zapewniającą doskonałą precyzję sterowania pojazdem, wyważenia i prowadzenia.

W efekcie pasjonaci motoryzacji mogą korzystać z wyjątkowego połączenia bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy, co sprawia, że opony Pilot Sport Cup 2 nadają się do codziennego użytku na drogach oraz do jazdy w bardzo wymagających warunkach na torze.

Podczas wspólnego opracowywania opon przez inżynierów Michelin i Porsche, zostały one zoptymalizowane i dostrojone tak, aby odpowiadały cechom wymaganym przez Porsche dla nowej Panamery. Efektem współpracy są opony, które nie tylko zapewniają bardzo wysoką przyczepność, stałe osiągi i doskonały balans przód- tył, ale przede wszystkim wciąż spełniają europejskie przepisy dotyczące oporów toczenia (R117-2).