OPEL: ADAM MISTRZEM SYSTEMÓW KOMUNIKACJI

O_1373628149033

Opel ADAM z systemem multimedialnym IntelliLink to najlepiej skomunikowany mały samochód dostępny na rynku. Supernowoczesny system z opcjami indywidualizacji umożliwia korzystanie w samochodzie z nowych formatów, takich jak popularne smartfony i instalowane na nich aplikacje.

IntelliLink jest kompatybilny zarówno ze smartfonami pracującymi w systemie Android, jak i z urządzeniami firmy Apple z systemem operacyjnym iOS. Pełny zestaw opcji z IntelliLink obejmuje także dostęp do globalnego radia TuneIn, wyjątkowo funkcjonalnej nawigacji BringGo oraz globalnej aplikacji Stitcher do obsługi internetowego radia i podcastów.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
GPS / AUDIO


ADAM współpracuje również ze wszystkimi funkcjami systemu Siri Eyes Free za pośrednictwem iPhone’a. Inteligentny system błyskawicznie wykonuje polecenia wydawane przez kierowcę. Poszczególne funkcje pokładowego systemu multimedialnego można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji, Android,personalizując ADAM-a, podobnie jak własny smartfon.

Dostępność aplikacji świadczy o atrakcyjności i elastyczności systemu Opla. Podczas jazdy samochodem możnakorzystać z połączeń i funkcji oferowanych przez smartfony dzięki siedmiocalowemu, kolorowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości, połączonemu z urządzeniem przenośnym poprzez Bluetooth lub USB. Opcje te uatrakcyjniają ofertę systemów multimedialnych dostępnych w modelu ADAM oraz są zapowiedzią dalszego rozbudowywania i aktualizowania funkcji IntelliLink o nowe aplikacje. IntelliLink można spersonalizować tak samo, jak zawartość pamięci smartfona.

Aplikacje można pobrać z App Store na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod touch, a także ze sklepu Google Play na urządzenia z Androidem. TuneIn i Stitcher są bezpłatne, natomiast nawigację BringGo można otrzymać za niewielką odpłatnością w porównaniu z ceną mobilnych lub wbudowanych nawigacji. Korzystanie z aplikacji przez IntelliLink wymaga jedynie podłączenia urządzenia z systemem iOS lub Android do systemu multimedialnego pojazdu.

TuneIn to aplikacja obsługująca transmisje radiowe i zapewniająca dostęp do rozrywki oferowanej przez globalną sieć 70 tys. stacji radiowych. Ma już ponad 40 milionów aktywnych słuchaczy z całego świata. Po pobraniu kierowca może słuchać lokalnych, międzynarodowych oraz internetowych stacji radiowych.

Nawigacja BringGo to aplikacja, którą można pobrać wraz z mapami Europy Wschodniej i Zachodniej. Dane pozostają zapisane w telefonie, co oznacza, że właściciel ADAM-a nie musi płacić za roaming w czasie podróży zagranicznej, ponieważ korzystanie z aplikacji nie wymaga nawiązywania osobnego połączenia szerokopasmowego. Korzystanie z aplikacji BringGo jest możliwe nawet w trybie offline. Jeżeli połączenie internetowe jest aktywne, kierowca otrzymuje również informacje o korkach ulicznych na wybranej trasie.

Kierowca ADAM-a nadal może korzystać z nawigacji w smartfonie podczas kontynuowania podróży rowerem lub pieszo. BringGo jest dostępna w 23 językach.

System IntelliLink współpracuje również z aplikacją Stitcher, czyli bezpłatną, globalną platformą internetowych transmisji radiowych i podcastów, dzięki której można słuchać transmisji lub retransmisji programów.

IntelliLink Opla to zaawansowane urządzenie oferowane w przystępnej cenie (tylko 1 500 zł). Standardowo w wersjach ADAM JAM, ADAM GLAM i ADAM SLAM montowany jest system CD 3.0 BT, czyli radioodtwarzacz CD z Bluetooth i gniazdem USB oraz funkcją sterowania radiem z koła kierownicy. W IntelliLink podwójnemu tunerowi AM/FM może towarzyszyć cyfrowe radio DAB, zapewniające dostęp do większej oferty programów. System multimedialny można rozbudować o imponujący system nagłośnienia Infinity wyposażony w sześć głośników i subwoofer.