OPEL: ADAM OCZEKUJE NA POLECENIA GŁOSOWE

Op_1641374962

Opel ADAM z systemem multimedialnym IntelliLink jest obecnie dostępny z pełną integracją z Siri Eyes Free. Ten inteligentny asystent firmy Apple umożliwia wykonywanie różnych czynności podczas jazdy.

Posiadacze kompatybilnego iPhone’a z systemem operacyjnym iOS 6 mogą dzięki przyciskowi umieszczonemu na kole kierownicy wydawać systemowi Siri Eyes Free różne polecenia bez odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy, co podnosi poziom bezpieczeństwa.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Takie rozwiązanie to coś więcej niż tradycyjna aktywacja głosowa — do systemu Siri Eyes Free dostępnemu w ADAMIE można mówić zwykłym tonem, jak do innej osoby.

Ponadto opracowany przez firmę Apple i Opla tryb Siri Eyes Free sprawia, że obsługa bezdotykowa staje się łatwiejsza, ponieważ umożliwia posługiwanie się urządzeniem Apple wyłącznie za pomocą poleceń głosowych, co zapobiega rozpraszaniu uwagi kierowcy. Użytkownicy zauważą, że podczas korzystania z tej funkcji w Oplu ADAM „rozmowa” z Siri nie jest wyświetlana na ekranie. Jest to jedna z ważnych funkcji bezpieczeństwa opracowana wspólnie przez firmę Apple i Opla na etapie projektowania integracji z naciskiem na bezpieczeństwo.

Rozwiązanie jest oferowane bezpłatnie we wszystkich zamawianych obecnie modelach ADAMA wyposażonych w system IntelliLink. Klienci, którzy już posiadają model z systemem, także mogą skorzystać z zalet rozwiązania Siri Eyes Free. Od lipca 2013 r. Opel będzie zapraszał klientów do salonów na bezpłatną aktualizację oprogramowania umożliwiającą wzbogacenie systemu IntelliLink w funkcję Siri Eyes Free. Udostępniane będą kolejne aktualizacje innowacyjnego systemu, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że system multimedialny w samochodzie będzie równie nowoczesny jak mobilne rozwiązania telekomunikacyjne. Aby skorzystać z aktualizacji, posiadacze Opla ADAM powinni odwiedzić dealera Opla.

Aby rozpocząć korzystanie z funkcji Siri w trybie Eyes Free w Oplu ADAM, należy połączyć urządzenie Apple iOS z systemem multimedialnym IntelliLink przy użyciu łącza Bluetooth i sparować oba urządzenia. Do obsługi służy przycisk aktywacji systemu rozpoznawania mowy umieszczony na kierownicy. Funkcję Siri Eyes Free można aktywować równolegle z innymi aplikacjami, takimi jak BringGo, działającymi w tle. Wskazówki głosowe dotyczące obsługi odtwarzacza muzycznego lub nawigacji są w tym czasie automatycznie wyciszane.

Użytkownicy Opla ADAM wyposażonego w system multimedialny IntelliLink mogą wykonywać przy użyciu Siri Eyes Free następujące czynności:
· nawiązywanie połączeń z numerami z listy kontaktów zapisanej w iPhone’ie bez odrywania rąk od kierownicy;
· odtwarzanie wybranych utworów z biblioteki iTunes bez konieczności przewijania menu, które rozprasza uwagę kierowcy;
· odsłuchiwanie, wpisywanie i wysyłanie wiadomości iMessage, wiadomości tekstowych lub e-maili na numery telefonów lub do osób zapisanych na liście kontaktów;
· przeglądanie kalendarza i dodawanie terminów spotkań, odczytywanie przychodzących powiadomień oraz konfigurowanie ustawień alarmu i powiadomień;
· ponadto Siri odpowiada na proste pytania dotyczące na przykład wyników meczów, prognozy pogody lub dni świątecznych.

Użytkownicy dysponujący systemem FlexDock mogą korzystać z pełnej integracji rozwiązania Siri Eyes Free ze smartfonem umieszczonym z przodu i na środku tablicy rozdzielczej. Wystarczy umieścić dowolnego smartfona Apple (także iPhone’a 5) w uchwycie — rozwiązanie Siri Eyes Free zapewnia obsługę głosową innych aplikacji firmy Apple, m.in. Apple Maps. Po włączeniu Apple Maps można nawet zadać systemowi Siri Eyes Free pytanie: „Czy jesteśmy już blisko?”.

Dodatkową zaletą rozwiązania Opel FlexDock jest automatyczne ładowanie iPhone’a bez konieczności używania dodatkowego kabla, co zapobiega wyczerpaniu się baterii.

Wiele funkcji systemu multimedialnego IntelliLink ADAMA

Nowy system multimedialny IntelliLink, który zadebiutował w modelu ADAM, jest zgodny zarówno z iPhone’em, iPadem i iPodem touch, jak i z urządzeniami działającymi w systemie Android. System IntelliLink w Oplu ADAM obejmuje wiele funkcji, między innymi dostęp do globalnego radia TuneIn, aplikację nawigacyjną BringGo oraz globalną aplikację Stitcher do obsługi internetowego radia i podcastów. Dzięki siedmiocalowemu kolorowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości, połączonemu z urządzeniem przenośnym przez Bluetooth lub USB, pozwala on na bezpieczne korzystanie z łączności i funkcji oferowanych przez smartfony podczas jazdy samochodem. IntelliLink to niezwykle nowoczesny system multimedialny, który można spersonalizować tak samo jak zawartość iPhone’a lub urządzenia z systemem Android. Jego dodatkowa zaleta to przystępna cena: w Polsce system IntelliLink kosztuje 1 300 złotych.

Standardowo w wersjach ADAM JAM, ADAM GLAM i ADAM SLAM montowany jest system audio-informacyjny CD 3.0 BT, czyli radioodtwarzacz CD z gniazdem USB i funkcją Bluetooth umożliwiającą obsługę połączeń bez odrywania rąk od kierownicy. Tak jak w systemie IntelliLink, podwójnemu tunerowi AM/FM może towarzyszyć cyfrowe radio DAB. Cały system audio-informacyjny da się rozbudować o imponujący system nagłośnienia Infinity wyposażony w osiem głośników.