OPEL: AUTO TROPHY 2013 – ADAM ZWYCIĘŻA PO RAZ DRUGI

Opel Corsa 2011

Nowe modele Opla odniosły kolejny sukces. W konkursie o nagrodę „Auto Trophy 2013”, organizowanym przez Auto Zeitung, model ADAM dwa razy z rzędu zwyciężył w kategorii „samochodów miejskich”.

Świetnie wypadł także elegancki Opel Cascada, który zajął drugie miejsce w kategorii „kabrioletów do 30 000 EURO”, pokonując nawet modele reprezentujące marki z segmentu premium. Elektryzujący Opel Ampera został natomiast sklasyfikowany na trzeciej pozycji wśród 17 samochodów elektrycznych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– To wspaniale, że i w tym roku nagroda „Auto Trophy” trafia w nasze ręce. Świadczy to o tym, że publiczność docenia nowe modele Opla, w tym zwłaszcza ADAM-a i Cascadę, a nasza oferta trafia w gusta kierowców. Zamierzamy kontynuować tę drogę bez kompromisów: będziemy konstruować inspirujące samochody, wyposażone w innowacyjne technologie i oferowane w przystępnych cenach – komentuje Karl-Thomas Neumann, prezes zarządu firmy Opel.

Opel 2-289212

Zdobywszy 35,8 proc. głosów, ADAM pokonał 21 innych samochodów miejskich. Modele VW Up i VW XL1 np. uzyskały odpowiednio: 19,6 i 9,2 procent. Jednocześnie najmniejszy z Opli uzyskał drugi z indywidualnych wyników w tegorocznej edycji „Auto Trophy”.

Cascada, czyli nowy kabriolet średniej wielkości pokonała nawet BMW, zajmując drugie miejsce. W kategorii zgłoszono 15 modeli.

W 26. edycji „Auto Trophy” głosy oddało ponad 100 000 czytelników Auto Zeitung. W 29 kategoriach oceniono aż 400 różnych modeli.