OPEL: CORSA-E NA FIA MOTORSPORT GAMES

Organizując FIA Motorsport Games, które po raz pierwszy odbyły się w 2019 r., FIA buduje pomost między wyścigami a innymi dyscyplinami sportu samochodowego.

W pierwszej edycji trzy lata temu w Vallelunga we Włoszech reprezentanci 49 krajów rywalizowali o chwałę i medale w pięciu dyscyplinach. W drugiej edycji FIA Motorsport Games w dniach 26-30 października 2022 r. na południu Francji weźmie udział około 1000 zawodników ze 100 krajów.


Zobacz także:

AXCR 2022: MITSUBISHI RALLIART OGŁOSIŁ SKŁAD ZESPOŁU

SPORT


 

Tym razem w czterech miejscach rozegranych zostanie 17 różnych konkurencji w sportach motorowych. Nowością w programie FIA Motorsport Games jest slalom samochodowy, w którym organizatorzy od początku przewidzieli udział samochodów w pełni elektrycznych. Jednym z czołowych producentów takich pojazdów jest Opel, który do tej konkurencji zgłosił model Corsa‑e Rally. Firma Opel, we współpracy z ADAC, z sukcesem organizuje ADAC Opel e-Rally Cup oraz jest jedynym producentem samochodów, który w swojej ofercie ma gotową rajdową wersję samochodu elektrycznego. Testowi zwrotności między pylonami poddane zostaną trzy samochody reprezentujące Opel Motorsport, znane z jednomarkowego pucharu i wyposażone w silniki o mocy 100 kW/136 KM. Slalom odbędzie się na Circuit Paul Ricard w Le Castellet, na którym rozgrywane są też wyścigi Formuły 1 o Grand Prix Francji.

Dysponująca imponującym momentem obrotowym 260 Nm i bardzo zwrotna Corsa‑e Rally idealnie nadaje się do jazdy slalomem – mówi Jörg Schrott, dyrektor Opel Motorsport. FIA Motorsport Games zapowiadają się jako niezwykle atrakcyjne wydarzenie o międzynarodowym profilu, które z przyjemnością chcemy wspierać. Cieszymy się, że mamy kolejną okazję do zaprezentowania osiągów pojazdu zaprojektowanego do rywalizacji w pierwszym na świecie jednomarkowym rajdowym pucharze samochodów elektrycznych.

Noller/Kopczyk w Oplu Corsie Rally4

Zespół niemiecki zgłosił do udziału w FIA Motorsport Games w sumie 22 zawodników i zawodniczek. Michelle Tute (28 l., Hanower) i Marcel Hellberg (29 l., Löhne) wystartują w slalomie. Ponadto 20‑latek René Noller z Abstatter i jego doświadczony pilot Stefan Kopczyk (41 l, Heilbronn) będą reprezentować Niemcy w dyscyplinie rajdowej samochodem Opel Corsa Rally4. Nowy rajdowy Opel dla ekip prywatnych z francuską załogą Laurent Pellier/Marine Pelamourgues zdobył niedawno piąty tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów (JERC) dla ADAC Opel Rally Junior Team.