OPEL: DWIE WERSJE KAMPERÓW NA BAZIE MODELU ZEFIRA

Idealny kamper i pojazd kempingowy na co dzień: Opel Zafira w wersji Crosscamp Urban Camper Full i Crosscamp Urban Camper Lite

Opel Zafira to idealny przestronny minivan do podróżowania z przyjaciółmi czy rodziną. Specjaliści od zabudowy z Crosscamp w pełni się z tym zgadzają: przekształcili Zafirę w praktyczny, elastyczny i wygodny miejski kamper w dwóch wersjach. Crosscamp Urban Camper Lite to wszechstronny pojazd codziennego użytku, który dzięki elastycznym opcjom wyposażenia jest idealnym towarzyszem na krótkie wycieczki. Crosscamp Urban Camper Full jest już wyposażony w wiele stałych elementów wyposażenia i nadaje się nawet na dłuższe wakacyjne wyjazdy.


Zobacz relacje:

VOLKSWAGEN: ŚWIATOWA PREMIERA NOWEJ CALIFORNII
 

UŻYTKOWE


 

Obydwa warianty Crosscamp oparte na Oplu Zafira mają jedną wspólną cechę: te samochody kempingowe o długości 4,95 metra posiadają miejsce do spania dla maksymalnie czterech osób. Ponadto obydwa oferują maksymalne bezpieczeństwo na drodze i podczas manewrowania dzięki licznym systemom wspomagania kierowcy, w tym 180-stopniowej kamerze cofania z widokiem z lotu ptaka. Standardowe elementy wyposażenia, takie jak przednie fotele obracające się o 180 stopni, szyby izolujące ciepło i tłumiące dźwięk, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja oraz łatwa w utrzymaniu czystości podłoga o strukturze drewna, dodatkowo zwiększają komfort podróżowania. Na zewnątrz, po obu stronach minivana zainstalowano listwy, które zapewniają bezpieczne mocowanie daszków lub wsporników markiz na kempingu. Kolejny praktyczny szczegół przydatny podczas zwiedzania miasta: dzięki wysokości zaledwie 1,99 metra kierowcy Crosscamp Urban Camper mogą wjechać na większość publicznych parkingów.

Crosscamp Urban Camper Full: kompleksowe rozwiązanie, by spędzić wakacje na świeżym powietrzu

Crosscamp Urban Camper Full z maksymalnie pięcioma miejscami to – jak sama nazwa wskazuje – pełnowartościowy kamper na rodzinne wakacje. Dzięki szerokiej gamie udogodnień nadaje się równie dobrze jako niezawodny partner podczas wycieczek z rowerem, jak i z deską surfingową nad morze czy z nartami w góry. We wnętrzu znajduje się blok kuchenny ze zintegrowanym zlewozmywakiem o pojemności 10 litrów na świeżą wodę i ścieki. Dwupalnikowa kuchenka gazowa jest zasilana butlą gazową o pojemności 2,8 kg. Standardowe opcje przechowywania uzupełnia szafka, siatka do przechowywania pod podłogą sypialną i tylny schowek w dachu. W samochodzie znajduje się również wielofunkcyjny stolik, który ułatwia wykonywanie drobnych codziennych czynności, a urządzenia elektroniczne można podłączyć do czterech gniazd 12 V i trzech gniazd 230 V. Wnętrze łączy w sobie wysoką praktyczność ze stylowym wyglądem, ponieważ fronty mebli mają monochromatyczny i solidny wygląd kamienia.

Nocą w Crosscamp Urban Camper Full mogą wygodnie odpocząć nawet cztery osoby. Na „parterze” można rozłożyć kanapę, tworząc miejsce do spania o wymiarach 114 x 199 cm. Dwa kolejne łóżka znajdują się pod podnoszonym dachem, który jest standardowym wyposażeniem kamperów Crosscamp. Na powierzchni 120 x 200 cm dwie osoby mogą cieszyć się najlepszym widokiem i podczas zasypiania podziwiać gwiazdy przez trzy panoramiczne okna.

Crosscamp Urban Camper Lite: idealne połączenie do codziennej jazdy i na krótkie wycieczki

Crosscamp Urban Camper Lite to uniwersalny i wszechstronny pojazd. Kamper oferuje mnóstwo miejsca, aby zapakować codzienne zakupy, idealnie nadaje się do przeprowadzek lub po prostu jako rodzinny van dla maksymalnie siedmiu osób. Ponieważ zamontowane wyposażenie jest ograniczone do minimum, wersja Lite oferuje zamiast tego wiele elastycznych i przemyślanych rozwiązań do przechowywania. Należą do nich wysuwana na zewnątrz kuchenka gazowa, akumulator nadwozia i schowek na butlę gazową o wadze 1,8 kg. Obok drugich drzwi przesuwnych – w wyposażeniu standardowym – po stronie kierowcy umieszczony jest wyjmowany schowek, który można przymocować również z tyłu samochodu lub zdjąć, jeśli nie jest potrzebny. Oznacza to, że Crosscamp Urban Camper Lite jest idealnie wyposażony na (nocne) wypady na łono natury. Kuchenka pełni funkcję kuchni zewnętrznej i wystarczy ją rozłożyć. Opcjonalna lodówka o pojemności 13 litrów na napoje mieści się między przednimi siedzeniami.

W nocy kanapa za przednimi fotelami szybko zmienia się w dwuosobowe łóżko na szerokość całego wnętrza o wymiarach 140 x 199 cm. Na piętrze o wymiarach 120 x 200 cm wygodnie pomieszczą się jeszcze dwie osoby.

Crosscamp oferuje także liczne dodatkowe opcje, które pozwalają spersonalizować wakacyjne i rekreacyjne kampery oparte na Oplu Zafira. Wraz z trzema innymi kamperami Crosscamp opartymi na Oplu Movano, eksperci w dziedzinie outdooru oferują szeroką gamę spersonalizowanych kampervanów i kamperów spełniających różnorodne potrzeby klientów.

Więcej informacji na temat samochodów, układów napędowych, opcji wyposażenia i cen można znaleźć na stronie www.crosscamp.com.