OPEL: DYREKTOR GENERALNY W DIPLOMACIE NA BODENSEE KLASSIC

Opel-Diplo1

Opel zaprezentuje bardzo szczególny samochód na otwarciu czwartej edycji Bodensee Klassik, które odbędzie się 7 maja przed halą festiwalową w Bregencji (Austria).

Pojawi się tam także dyrektor generalny Grupy, Karl-Thomas Neumann, który przyjedzie własnym Oplem Diplomat A V8 Coupé. Wśród rarytasów z Rüsselsheim można będzie zobaczyć również bardzo rzadkiego Diplomata A Coupé z silnikiem V8 o pojemności 5,4 litra i mocy 230 KM.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS


 

Będą też unikatowe modele Admiral A i Kapitän A z silnikami ośmiocylindrowymi. Gratką dla fanów oldtimerów będą także Diplomat B i Kapitän B.

Opel-Diplo2

Trasą prowadzącą przez Niemcy, Austrię i Szwajcarię przejedzie w sumie 180 klasycznych samochodów, które powinny dotrzeć do Bregencji 9 maja. Dyrektor generalny firmy Opel nie jest jedyną znaną osobą, która wyruszy z Rüsselsheim. Do startu z Opel- Classic- Team przygotowują się również telewizyjne gwiazdy Gesine Cukrowski i Tim Wilde, a także ambasador marki Opel i legenda wyścigów Joachim Winkelhock.

Opel-Diplo3

Dwa Ople Diplomat A V8 Coupé należą do ekskluzywnej serii liczącej tylko 347 egzemplarzy, produkowanej przez firmę karoseryjną Karmann z Osnabrück w 1964 roku i kolejnych latach. Coupé z 1967 roku należące Karla- Thomasa Neumanna ma numer identyfikacyjny 347, co oznacza, że jest ono ostatnim z ekskluzywnej serii tych samochodów.

Wszystkie modele KAD z pierwszej serii uczestniczące w Bodensee Klassik są napędzane różnymi wersjami słynnego silnika V8 General Motors, który zadebiutował 60 lat temu i został dotychczas wyprodukowany w ponad 100 milionach egzemplarzy.

Opel-Diplo4