OPEL: NAGRODA RED DOT DLA NOWEGO MODELU ADAM

Opel 1_ADAM-2831

Opel ADAM wciąż zbiera pochlebne opinie od osób doceniających jego niekonwencjonalny wygląd i przełomowe technologie. Najnowszym potwierdzeniem tego jest renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo, przyznana przez 37-osobowe jury, złożone z międzynarodowych ekspertów.

Jako zdobywca nagrody za „wzornictwo produktu” w 2013 roku w kategorii „Motoryzacja i Transport” ADAM udowodnił raz jeszcze, że posiada ogromne możliwości w zakresie indywidualizacji. Już ponad 30 000 klientów zamówiło stylową nowość Opla, która, zdaniem ekspertów, przyciąga „estetyką kształtów i ponadczasowo modną sylwetką”.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Nagrody Red Dot otrzymujemy regularnie od kilku lat, więc nasz nowy samochód, podkreślający styl życia jego użytkownika i wyróżniający się innowacyjnością, jest kontynuatorem tej tradycji – mówi Niels Loeb, Główny Projektant Nadwozi w firmie Opel. ADAM to kolejny dowód na to, że potrafimy zaoferować najlepsze wzornictwo w każdym segmencie samochodów osobowych i zaspokoić gust każdego klienta.

Nowy ADAM to już czwarty od 2009 roku Opel z nagrodą Red Dot za wzornictwo. Wcześniej trofeum to firma otrzymała za model Insignia, Astrę Sports Tourer i kompaktowe coupé Astra GTC. Po raz kolejny okazało się zatem, że zapoczątkowana przez Insignię stylistyka Opla, w której „artystyczną wrażliwość skojarzono z niemiecką precyzją”, cieszy się uznaniem klientów i ekspertów.

Opel 2_ADAM-281518

W tym roku o Red Dot za wzornictwo ubiegała się rekordowo duża liczba rywali. 1865 firm i projektantów z 54 krajów zaprezentowało 4662 produkty w 19 kategoriach. Nagroda, przyznana przez jury złożone z ekspertów, zostanie wręczona na gali Red Dot 1 lipca 2013 roku w Teatrze Aalto w Essen, w obecności ponad 1200 gości z różnych krajów, reprezentujących świat biznesu, polityki i mediów. Historia nagrody, uznawanej za jeden z najważniejszych na świecie i najbardziej prestiżowych dowodów uznania w branży wzornictwa przemysłowego, sięga 1955 roku.

Mistrz indywidualizacji

Indywidualizm to firmowa cecha ADAM-a. Żaden inny samochód w tej klasie na świecie nie jest dostępny w ponad 61 000 wariantów nadwozia i niemal 82 000 wersji wykończenia wnętrza. Do wyboru jest między innymi 12 kolorów nadwozia w kombinacji z trzema barwami dachu, 31 wzorów obręczy kół i kołpaków, a także różne rodzaje podsufitki z oświetleniem diodowym.

Opel 3_adam_280399

Wnętrze modelu wyposażone jest w zaawansowane technicznie i innowacyjne rozwiązania takie jak system informacyjno- rozrywkowy IntelliLink, kompatybilny z iPhonem i ze smartfonami z systemem Android. ADAM, obsługujący również aplikację do rozpoznawania mowy SIRI Eyes Free na iPhona, jest więc najlepiej skomunikowanym małym samochodem na rynku. Pojazd, zaprojektowany tak, aby stał się częścią stylu życia jego użytkownika, może pochwalić się bogatym wyposażeniem i rozwiązaniami technicznymi spotykanymi dotychczas tylko w modelach wyższej klasy. Należy do nich między innymi asystent parkowania najnowszej generacji, podgrzewana kierownica, system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu oraz zintegrowany bagażnik na rowery FlexFix.

Dzięki temu ADAM zdobywa kolejne nagrody takie jak Plus X, przyznana przed kilkoma tygodniami przez jury ekspertów, za komfort eksploatacji, stylistykę, wysoką jakość i innowacje.

Opel 4_ADAM-281491