OPEL: NOWY PORTAL DLA UŻYTKOWNIKÓW MARKI

Opel oferuje właśnie swoim klientom rozwiązanie pozwalające na zajrzenie w przeszłość i lepsze zorganizowanie spraw bieżących, związanych z użytkowaniem samochodu.

Polscy właściciele Opli zarejestrowani w portalu www.myopelservice.pl, mogą poznać historię serwisową swoich samochodów, zorganizować terminarz wizyt w autoryzowanym punkcie, otrzymać aktualne informacje o kampaniach serwisowych, promocjach i nowościach, skontrolować specyfikację fabryczną auta czy też po prostu umówić się na spotkanie ze swoim doradcą serwisowym.

Korzystanie z serwisu jest podzielone na dwa tryby. Pierwszy, praktycznie ogólnodostępny, wymaga jedynie rejestracji i uzupełnienia podstawowych danych, w tym numeru VIN pojazdu. Na tym etapie użytkownik będzie otrzymywał informacje o aktualnych kampaniach, promocjach i ofertach specjalnych sprofilowanych pod jego kątem, ma możliwość wysłania zapytania serwisowego oraz może korzystać z narzędzia wyszukiwania autoryzowanych stacji Opla. Kolejnym przydatnym narzędziem jest możliwość sprawdzenia, czy posiadany samochód nie podlega jakimś bezpłatnym kampaniom serwisowym, o czym użytkownik zostanie błyskawicznie poinformowany.

Drugim etapem jest zweryfikowanie swych danych w serwisie Opla (jedynie właściciel samochodu może mieć dostęp do tych informacji) i wykonanie przeglądu serwisowego (co pozwala na bezpłatne korzystanie z pełnych możliwości portalu przez 13 miesięcy). W przypadku, gdy przegląd samochodu został dokonany nieco wcześniej, dopuszczalne jest wniesienie opłaty 200 zł brutto, otwierającej rozszerzoną wersję portalu także na czas 13 miesięcy. Dzięki tym krokom do dyspozycji użytkownika zostaje oddana w pełni funkcjonalna i pomocna strona.

Można na niej m.in. ustawić przypomnienia o obowiązkowych przeglądach samochodu, sprawdzić historię serwisową auta, a także zweryfikować jego specyfikację wyposażenia. Te dwa ostatnie działania mają naturalnie znaczenie dla posiadaczy Opli zakupionych na rynku wtórnym (np. samochodów wcześniej eksploatowanych we flotach). Dzięki www.myopelservice.pl nowy właściciel samochodu może bez problemu sprawdzić, czy jego nowe auto odwiedzało zgodnie z zaleceniami stacje serwisowe, czy nie ma na swym koncie poważniejszych przygód, oraz czy wyposażenie zgadza się ze stanem faktycznym.

Ponadto do dnia 10 stycznia 2013 trwa konkurs Myopelservice dla użytkowników portalu, w którym do wygrania są 3 Ople Corsa oraz 200 nawigacji samochodowych. Można wziąć w nim udział po zarejestrowaniu się na portalu i uzupełnieniu swojego profilu o wymagane dane.