OPEL: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA NOWĄ ZAFIRĘ-e LIFE (CENY)

Opel rozpoczął przyjmowanie zamówień na nową, elektryczną Zafirę-e Life. W Polsce cena katalogowa wersji wyposażenia Business zaczyna się od 208 550 złotych.

Nowy model oferowana jest w trzech długościach (Compact, Long, Extra Long) z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Ponadto większość wersji Zafiry-e Life ma poniżej 1,90 metra wysokości i dzięki temu zapewnia dostęp do typowych garaży podziemnych.

Można ją wyposażyć w hak pozwalający na holowanie przyczep o maksymalnej nośności 1000 kg. Mocy silnika to 100 kW (136 KM), maksymalny moment obrotowy 260 Nm, a elektronicznie ograniczona maksymalna prędkość wynosi 130 km/h.

Można wybrać dwie wielkości baterii litowo- jonowych: 75 kWh (zasięg do 330 km) lub 50 kWh (230 km, obydwa w cyklu WLTP). Akumulatory składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Umiejscowione pod przestrzenią ładunkową nie zmniejszają pojemności bagażnika, dodatkowo obniżają środek ciężkości.

Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, dodatkowo zwiększa wydajność.

Opcje ładowania

Każda nowa Zafira-e Life jest przystosowana do różnych opcji ładowania – za pomocą terminala Wall Box, szybkiej ładowarki lub w razie potrzeby nawet kabla do ładowania z domowego gniazdka. Oferta kabli i terminali Wall Box różni się w zależności od infrastruktury energetycznej każdego rynku, dzięki czemu można znaleźć stację ładującą i korzystać z niej prawie wszędzie.

Przy użyciu publicznej stacji ładowania (100 kW) prądem stałym (DC), ładowanie akumulatora 50 kWh do 80 proc. stanu pojemności trwa tylko około 30 minut (około 45 minut dla akumulatora 75 kWh). Opel oferuje pokładowe ładowarki. Na polskim rynku Zafira‑e Life jest standardowo wyposażona w jednofazową ładowarkę 7,4 kW. Opcjonalnie samochód można wyposażyć w mocną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

Dzięki funkcjom zdalnego sterowania OpelConnect, można korzystać ze swoich smartfonów, aby sprawdzić stan naładowania baterii lub zaprogramować klimatyzację i czas ładowania. Ponadto oferta sięga od eCall i połączeń awaryjnych po wiele innych usług.

Wersje Compact, Long lub Extra Long

Opel będzie oferował Zafirę-e Life w trzech długościach, dostosowanych do potrzeb klientów i dostępnych z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi. Compact (cena Business od początku 2021 r. 208 550 zł) charakteryzuje się niewielkim promieniem skrętu (tylko 11,3 m) i opcjonalnymi, sterowanymi czujnikami, dwoma drzwiami przesuwnymi, które otwierają się elektrycznie za pomocą ruchu stopy.

Long (211 550 zł za wersję Business), podobnie jak Zafira-e Life Extra Long, ma o 35 cm dłuższy rozstaw osi – 3,28 m Posiada łatwiejszy dostęp do załadunku/ rozładunku. Z pojemnością bagażową wynoszącą około 4500 litrów, Long (215 550 zł za wersję Business) jest konkurentem dla jeszcze większych vanów.

Skórzane fotele dostępne są w konfiguracji pięcio-, sześcio-, siedmio- lub ośmioosobowej. Składanie trzeciego rzędu foteli zwiększa pojemność bagażową Compactu do 1500 litrów (do poziomu dachu). Demontaż tylnych foteli (równie łatwych do ponownego zamontowania) zwiększa całkowitą pojemność ładunkową aż do 3397 litrów.

Luksusowe wyposażenie Business VIP dostępne jest dla wersji z długim rozstawem osi – fotele z masażem i ogrzewaniem elektrycznym z przodu, cztery przesuwane skórzane fotele z tyłu.

Samochód jest wyposażony w liczne systemy wspomagania kierowcy. Kamera i radar monitorują obszar przed pojazdem. System rozpoznaje pieszych. Tempomat z ograniczeniem prędkości zwiększa komfort prowadzenia. Asystent pasa ruchu i czujnik zmęczenia ostrzegają kierowcę. Asystent świateł drogowych włącza się powyżej 25 km/h. Wyświetlacz head-up pokazuje prędkość, odległość do poprzedzającego pojazdu i nawigację.

Czujniki ultradźwiękowe w przednim i tylnym zderzaku ułatwiają parkowanie. Obraz z kamery cofania pojawia się w lusterku wewnętrznym lub na 7,0-calowym ekranie dotykowym – w tym drugim przypadku z widokiem 180 stopni z lotu ptaka.

Duży ekran dotykowy jest dostępny z systemami Multimedia i Multimedia Navi. Dzięki OpelConnect, system nawigacji zawiera aktualne informacje o ruchu drogowym. Mocny system nagłośnienia jest dostępny we wszystkich poziomach wyposażenia. W najwyższej wersji pasażerowie cieszą się pierwszorzędną akustyką dzięki dziesięciu głośnikom.