P.O.C.: UDANY ZLOT MITSUBISHI NA WARMII (FOTO)

W dniach 11-13 maja w Lidzbarku odbył się III Zlot Rocznicowy Pajero Owners Club Polska. Przybyło na niego ponad 20 załóg z całej Polski min. z Poznania, Krosna, Warszawy, Łasku, Bytowa, Brodnicy, Krakowa, Torunia i oczywiście Lidzbarka.

Rozległe pola rzepaku, smagane wiatrem przydrożne wierzby, obdarty strach na wróble, splątany drut z ogrodzenia, drewniana szopa za pagórkiem, odrapane mury opuszczonej chałupy i dziesiątki bocianich gniazd usytuowanych w pobliżu każdej mijanej osady. To tylko próba pochwycenia w pamięci naszego klubowego spotkania…

Właściciele i użytkownicy wszystkich modeli terenówek spod znaku trzech diamentów zawitali na Warmię. Impreza rocznicowa ma szczególne znaczenie w życiu Pajero Owners Club Polska. Tym razem nie padł rekord frekwencji, ale za to atmosfera była bardzo przyjacielska.

 


Zobacz także:
MITSUBISHI: ZLOT MIŁOŚNIKÓW AUT 4×4
POC: KLUB MIŁOŚNIKÓW PAJERO ZAPRASZA NA ZLOT


 

Pierwszy dzień zlotu był poświęcony integracji. Drugiego dnia od rana trwała rywalizacja na trasie turystycznej zakończona wspólnym popołudniowym piknikiem w plenerze. Zlot zakończyła krótka wycieczka połączona ze zwiedzaniem Zamku Biskupów Warmińskich.

 

 

Na 114 kilometrowej trasie, prowadzącej szutrowymi drogami publicznymi powiatów lidzbarskiego i bartoszyckiego załogi miały do wykonania kilkanaście punktowanych zadań polegających na odnalezieniu w terenie różnych obiektów mając ich zdjęcia oraz odpowiedzeniu na pytania, które związane były z obiektami spotkanymi na trasie. Mitsubishi uczestniczące w Zlocie to prawie wszystkie generacje Pajero i L200: od najstarszych, ponad dwudziestoletnich do najnowszych.

Zwycięstwo w tej rywalizacji odniosła mieszana załoga lidzbarsko – warszawska w składzie Anna Leoniec i Marek Korbecki. Prócz tego dwie lidzbarskie załogi nagrodzone zostały w kategorii debiutów. Byli to Anna i Jarosław Kozakowie oraz Mariusz Muszak. Nagrody dla wyróżnionych ufundowali Sponsorzy – Mitsubishi Motors Poland, Chem-Oil – dystrybutor olejów marki Repsol oraz E-pajero – specjalistyczny warsztat i sklep specjalizujący się w samochodach 4×4 marki Mitsubishi.

Wiadomo już, że IV Zlot w przyszłym roku odbędzie się w Leśnej na Dolnym Śląsku. Organizatorzy mają nadzieję, że weźmie w nim udział więcej załóg niż w tym roku…

Jarosław Leoniec
Pajero Owners Club Polska

Strona Klubu: www.pajero.org.pl

Więcej zdjęć: Zobacz tutaj