PARYŻ 2012: NIESPODZIANKI LAND ROVERA

Całkowicie nowy Range Rover został zademonstrowany podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu. Kolejną nowością Land Rovera była odsłona Land Rovera Freelander 2 na rok modelowy 2013.

Na stoisku wystawiono także Land Rovera Defender, który pojawił się w najnowszym filmie o przygodach agenda 007 SKYFALL, dokładnie ten samochód, który był prowadzony przez nową dziewczynę Jamesa Bonda w otwierającej scenie.

Targi motoryzacyjne w Paryżu są pierwszym, poza Wielką Brytanią, miejscem prezentacji całkowicie nowego Range Rovera. Podczas dni prasowych zademonstrowano dwie wersje Range Rovera – Vogue oraz Autobiography, a także wszystkie wersje silnikowe – dostępną po raz pierwszy w Range Roverze jednostkę napędową 3,0 l TDV6, 4,4 l SDV8 oraz doładowaną 5-litrową LR-V8. Na stoisku pojawiła się także specjalna, historyczna edycja dwudrzwiowego Range Rovera CSK, dla uwidocznienia zmian, jakie zaszły w kultowym modelu w ciągu 42 lat jego produkcji.

– Nowy Range Rover zademonstrowany w Paryżu jest prezentacją przyszłości tworzenia i projektowania samochodów Land Rovera. Czerpie ze swoich korzeni – będąc luksusowym SUV-em, a jednocześnie wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dla budowania jeszcze wyższego komfortu i zdolności jazdy w każdym terenie – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rovera.

Na stoisku Land Rovera pojawił się również Land Rover Freelander 2 z roku modelowego 2013. Nowa odsłona popularnego Land Rovera uzyskała bardziej wyrazisty charakter premium. Wprowadzone w roku modelowym 2013 zmiany z zewnątrz to bardziej sportowy wygląd czy nowe, ostrzejsze linie świateł z przodu i z tyłu.

Zmiany wnętrza Land Rovera Freelander 2 objęły trzy nowe linie kolorów dla kabiny, zmienioną deskę rozdzielczą z siedmiocalowym ekranem dotykowym z funkcją sterowania audio, telefonu i (opcjonalnie) nawigacji oraz wyrafinowanym systemem audio od Meridian o mocy 825W i 17 głośnikach.

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu firma Land Rover świętowała także 50 urodziny agenta 007, wystawiając jeden z 77 samochodów Jaguar Land Rover, jakie brały udział w produkcji najnowszego filmu o Jamesie Bondzie – SKYFALL. Prezentowany model to Land Rover Defender, który w otwierającej scenie prowadziła nowa dziewczyna Bonda – agentka Eve.

Tegoroczne Targi Motoryzacyjne w Paryżu były także okazją do odebrania nagród za design dla marki Land Rover. Gerry McGovern, Land Rover Design Director oraz Chief Creative Officer otrzymał tytuł “Europejskiego lidera w Branży Motoryzacyjnej w projektowaniu”, przyznawany przez Automotive News Europe’s 2012 Eurostars.

Podczas Targów Gerry McGovern odebrał także nagrodę w imieniu marki Land Rover. W kwietniu tego roku, jury Women’s World Car of the Year, które obejmuje dziennikarki motoryzacyjne z 12 krajów, przyznało modelowi Range Rover Evoque tytuł Kobiecego Samochodu Roku. Evoque otrzymał również najwyższe wyróżnienia w kategorii “Luksusowy samochód”.