PARYŻ 2012: OPEL UJAWNIŁ CENĘ MODELU ADAM

Na tegorocznej paryskiej wystawie Mondial de L’Automobile Opel ADAM zachwyca zwiedzających innowacyjnością i personalizacją. Zaliczają się do nich stylowe podsufitki, delikatnie podświetlone elementy tablicy rozdzielczej oraz kolorowe nakładki na obręcze kół.

Za sprawą trzech różnych opcji wyglądu nie powielających tradycyjnych podziałów auto ma przypaść do gustu każdemu. ADAM JAM to świeżość i radość, ADAM GLAM jest stylowy i szykowny, natomiast ADAM SLAM uosabia siłę i sportowego ducha.

Ten niewielki pojazd o długości zaledwie 3,7 i szerokości 1,97 metra (wraz z lusterkami bocznymi) oferuje praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników.

Ceny modelu ADAM zaczynają się już od 11 500 euro (Niemcy; zalecana cena detaliczna z VAT) za model podstawowy wyposażony w silnik benzynowy o mocy 51 kW/70 KM i pojemności 1,2 litra. Ceny Opla ADAM w Polsce będą znane w listopadzie 2012.

Także poszczególne elementy z szerokiej gamy wyposażenia opcjonalnego, które umożliwia dalszą indywidualizację pojazdu, oferowane są w rozsądnych cenach. Na przykład niepowtarzalna podsufitka z ponad 60 diodami LED imitującymi rozgwieżdżone niebo może być Twoja już za 380 euro.

Pierwszy samochód Opla w segmencie A

Kompaktowe rozmiary sprawiają, że trzydrzwiowy ADAM to pojazd zgrabny i zwinny, do wykorzystania nie tylko w ruchu miejskim. Przestronny jak na ten segment przedział pasażerski mieści nawet 4 osoby.

W modelu zastosowano wysokiej klasy rozwiązania, które zwykle spotykane są wyłącznie w pojazdach z wyższych segmentów. Jednym z nich jest nowy, pokładowy system nawigacyjno- informacyjny IntelliLink (300 euro), który umożliwia integrację ze smartfonami (pracującymi zarówno w systemie Android, jak i Apple iOS). Inne elementy, które doskonale łączą się z modelem ADAM, to na przykład system wspomagania parkowania Advanced Park Assist, który automatycznie zaparkuje samochód na wolnym miejscu. System jest ponadto zawsze połączony z modułem wykrywania martwego punktu (580 euro). \

Elektryczne wspomaganie kierownicy to standard we wszystkich wersjach modelu ADAM, podobnie zresztą jak tryb CITY, który pozwala na łatwe prowadzenie samochodu, co w przypadku modnego auta miejskiego stanowi doskonałe rozwiązanie. Natomiast w pełni zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix pozwala cieszyć się jeszcze większą mobilnością.

Trzy wydajne silniki benzynowe w połączeniu z podwoziem, gwarantującym wysokie osiągi sprawiają, że z nowym Oplem poczujesz się pewnie nie tylko w miejskiej dżungli, ale na każdej drodze. Model dostępny jest z trzema układami napędowymi (1,2 l — 51 kW/70 KM; 1,4 l — 64 kW/87 KM oraz 1,4 l — 74 kW/100 KM) i pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. Samochód rozwija maksymalną prędkość 185 km/h, a wszystkie silniki obejmują pakiet ecoFLEX wyposażony w oszczędzający paliwo system Start/Stop.