PARYŻ 2012: RZEŹBA NOWEJ LIMUZYNY MERCEDESA

“Aesthetics S” to zapowiedź designu luksusowej limuzyny Mercedes-Benz. Estetykę płaskorzeźby podkreśla pokaz w trzech aktach, wykorzystujący grę światła i cienia. Odbędzie się on w hali nr 1 podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu (od 27 września do 14 października br.).

Od lat 30. ubiegłego wieku topowe limuzyny Mercedes-Benz odgrywały wyjątkową rolę – nie tylko w firmie, ale w motoryzacji w ogóle. Kolejne wcielenia Klasy S nie były wyłącznie najnowocześniejszym osiągnięciem technologii i designu. Były symbolem, wzorem do naśladowania dla innych aut.

– Charakterystyczne linie Klasy S od zawsze stanowiły ekspresję motoryzacyjnej kultury w interpretacji Mercedes-Benz. Nowa Klasa S będzie kontynuowała te tradycje, a jej rysy nadadzą oblicze naszej filozofii projektowania na najbliższe lata – wyjaśnia Gorden Wagener, szef designu Mercedes-Benz Cars.

Kształt rzeźby “Aesthetics S” w artystycznej formie podkreśla kluczowe linie nowej limuzyny, mocne i płynne.

– “Aesthetics S” łączy zmysłowe kształty i dynamiczny styl – mówi Wagener.

Debiut płaskorzeźby podczas salonu samochodowego w Paryżu będzie połączony z pokazem świetlnym w trzech aktach. W ramach przedstawienia zaprezentowane zostaną także cztery generacje Klasy S – 189, 108, 126 i 221.

– Mercedes-Benz Klasy S od zawsze imponował ponadczasowym designem, który wskazywał drogę ku przyszłości. Rzeźba kontynuuje te tradycje i tworzy scenerię dla rozwoju nowej Klasy S – zdradza Wagener.

Nie po raz pierwszy Mercedes-Benz zapowiada design nowych modeli w formie dzieła sztuki. Wcześniej zaprezentowano już rzeźby “Aesthetics No. 1” (2010 rok) oraz “Aesthtics No. 2” i “Aesthetics 125” (2011 rok).