PEKIN 2014: CITROEN POKAŻE PROTOTYP DS 5LS R

Ci 0_12

Prototyp DS 5LS R, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Pekinie, jest sportową odsłoną modelu DS 5LS.

Wprowadzony niedawno na rynek chiński DS 5LS wyróżnia dynamiczna sylwetka o doskonałych proporcjach, której przód zdobi rzeźbiona, wyraźnie zaznaczona i charakterystyczna dla najnowszych modeli DS osłona chłodnicy nazwana „DS Wings”.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
PEKIN 2014


Prototypowy DS 5LS R eksponuje zmysłowe linie modelu produkowanego seryjnie, wzbogacając się w tej wersji o sportowe atrybuty.

Sportowy charakter DS 5LS R, który stanowi ukłon w stronę zaangażowania marki w rajdy WRC wraz z DS3 Racing, znajduje wyraz przede wszystkim w zastosowanym silniku o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem o mocy 300 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, podwoziu obniżonym o 15 mm w stosunku do seryjnie produkowanej wersji i poszerzonym rozstawie kół przednich. Auto wyposażone jest w sekwencyjną skrzynię biegów sterowaną za pomocą manetek przy kierownicy. Precyzyjnie dopracowane zostały też podwozie, układ hamulcowy i zawieszenie samochodu. Ponadto, zastosowanie elementów takich jak dyfuzor powietrza, osłona zderzaka przedniego i dolny pas nadwozia z włókna węglowego świadczy o poszukiwaniu wysokich osiągów.

 

Wierny duchowi DS w zakresie innowacji i doboru najwyższej jakości materiałów DS 5LS R już na pierwszy rzut oka zaskakuje anodowanym purpurowym lakierem karoserii Rouge Carmin. Jednocześnie matowy i metalizowany, uszlachetnia on sportowe linie prototypu. Szerokie listwy boczne na drzwiach przednich w matowym grafitowym kolorze potwierdzają przynależność samochodu do rodziny sportowych modeli oznaczonych literą „R”, podobnie jak DS3 Cabrio Racing. Znak „R” odnajdujemy też nad osłoną chłodnicy, a także z tyłu auta i na jego boku.

Profil sylwetki zaawansowanego technologicznie DS 5LS R zdobi listwa z włókna węglowego, swoisty znak rozpoznawczy tego modelu, biegnąca od szyb aż po bagażnik, która odcina boczną część nadwozia za tylnymi drzwiami, subtelnie uwydatniając kształt płetwy rekina. Osłona chłodnicy „DS Wings” pokryta została grafitowym lakierem. Sportowy charakter podkreślają dodatkowo 20-calowe jednoczęściowe, pięknie rzeźbione felgi, których grafitowy kolor zestawiony został z błyszczącym aluminium widocznym na zewnętrznych krawędziach obręczy i elementami w kolorze Rouge Carmin.

 

Za sprawą szlachetnych materiałów, wnętrze DS 5LS R staje się synonimem francuskiego wyrafinowania. Cała kabina aż po deskę rozdzielczą i kierownicę została wykończona skórą i alcantarą. Duch DS jest wszechobecny za sprawą nowej tapicerki z trzech różnych materiałów (anilinowej skóry typu full grain, skóry tłoczonej ze wzorem DS i alcantary) wykończonej w stylu bransolety zegarka. Karminowe przeszycia ściegiem charakterystycznym dla linii DS na fotelach, desce rozdzielczej, górnej części paneli drzwi i podłokietniku centralnym świadczą o know-how ekipy DS, która inspiruje się tym, co najlepsze w luksusie francuskim.

W zaprojektowanej w duchu sportowym kabinie uwagę przykuwa chronometr umieszczony na konsoli centralnej i kierownica ze wskaźnikiem pozycji kół w purpurowym kolorze Rouge Carmin i znakiem „R”. Sportowy charakter wnętrza DS 5LS R potęgują dodatkowo elementy z włókna węglowego na kierownicy, panelach i klamkach drzwi oraz karminowe wstawki na wysokości nawiewów.

Targi motoryzacyjne Beijing International Auto China 2014 rozpocznie się 20 kwietnia dniem prasowym.